• KALENDARZ WYBORCZY LISTA OKRĘGÓW WYBORCZYCH LISTA OSÓB POPIERAJĄCYCH KANDYDATA REGULAMIN WYBORÓW KANDTDATÓW ZGŁOSZENIE KANDYDATA
      • Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP organizator Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego ogłasza temat rozpoczynającej się właśnie nowej edycji konkursu, która brzmi:
      • Dzień Życzliwości utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!
      • Corocznie w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. Polska jest krajem, w którym palenia tytoniu od lat stanowi jedną z największych przyczyn utraty zdrowia.
      • Podczas listopadowego spotkania z filharmonią nasi uczniowie poznali twórczość polskich kompozytorów poprzez udział w audycji "Swojskie klimaty".
      • W dniu 9 listopada br. na hali sportowej we Włodowicach odbyły się XX Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej. W turnieju wzięły udział 2 drużyny chłopców naszej szkoły. Grupę młodszą rerezentowali: Łukasz Król, Aleksander Stypa, Dawid Kos, Paweł Król, Oskar Gorlewicz, Karol Beleć, Szymon Kos.
      • 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. W miniony piątek wspólnie obchodziliśmy rocznicę upamiętniającą odzyskanie niepodległości przez Polskę w naszej szkole. Co roku czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska pojawiła się znów na mapie Europy w 1918 roku. Z tej okazji uczestniczyliśmy w uroczystej akademii, która miała przede wszystkim przypomnieć uczestnikom o trudnych czasach, kiedy Polska nie i
      • W dniu 7 listopada br. w trosce o bezpieczeństwo w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm przeciwpożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły. Celem tych działań było uświadomienie uczniom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia.
      • Nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do akcji #SzkołaPamięta, odbywającej się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii. Nasi uczniowie podjęli inicjatywy nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych. Samodzielnie wykonane wiązanki kwiatów oraz znicze zaniesli na pobliski cmentarz, by złożyć je na mogiłach zmarłych pracowników szkoły.
      • Na dzisiejszym apelu zostaliśmy zapoznani z wydarzeniami, które czekają nas w miesiącu listopadzie.

        Będziemy obchodzić:



        - Narodowe Święto Niepodległości
      • 24 października obchodzony był w naszej szkole Światowy Dzień Walki z Otyłością. Miał on na celu zwrócenie uwagi na problem nadwagi i otyłości oraz zwiększenie świadomości społecznej na ten temat ich wpływu na zdrowie oraz samopoczucie człowieka.
      • Dzisiejszy poranek upłyną nam na muzycznym spotkaniu " Dokąd nocą tupta jeż" , które prygotowali dla nas muzycy z Filharmonii Częstochowskiej.
      • Uczniowie klas IV-VIII wzięli dzisiaj udział w programie edukacyjno-obronnym "Edukacja z wojskiem. Edycja II". Celem zajęć było popularyzowanie wiedzy z obszaru zarządzania bepieczeństwem, obrony cywilnej, cyberbezpieczeństwa, ratownictwa medycznego, systemu alarmowania, łączności oraz zachowań w sytuacjach kryzysowych.
      • W minionym tygodniu nasi uczniowie wzięli udział w pierwszych zajęciach języka angielskiego online z native speakerem.

        Lekcja była miłą odmianą od codziennej rutyny i nowym edukacyjnym doświadczeniem.
      • Uczniowie klas młodszych obejrzeli dzisiaj spektakl pt. "Detektyw Pozytywka", a uczniowi klas VII i VIII obejrzeli dramat pt. "Dziady" Adama Mickiewicza. Oba spektakle zostały zaprezentowane przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu.
      • W dniu 14 października br. podczas uroczystej akademii świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystości gościliśmy Panią Burmistrz Miasta i Gminy Włodowice Dorotę Wnuk oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Włodowice pana Andrzeja Jureczko. Uczniowie klas: III, IV i V przygotowali program artystyczny, w którym słowem i piosenką wyrazili wdzięczność i podziękowania nauczycielom za przekazywanie wiedzy, wychowanie i opiekę.
      • Tegoroczny Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia upłynął nam pod hasłem: "Młodsi pytają czy starsi tabliczkę znają". Młodsi uczniowie sprawdzali czy ich starsi koledzy i koleżanki znają tabliczkę mnożenia.
      • „Otoczmy drzewa

        swoja miłością i pokażmy,

        że pożarom lasów mówimy stanowcze NIE!”



        Tylko w 2022 roku w Polsce wybuchło 8794 pożarów lasów. Kampania organizowana przez „Strażników Lasów” ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. Poprzez włączenie się do akcji przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły pokazali, że los lasów nie jest im obojętny. Cie
      • W dniu 30 września br. tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Był to dzień, w którym chłopcy mieli szczególne względy. W naszej szkole, w każdej klasie, dziewczynki pamiętały o swoich kolegach obdarowując ich przeróżnymi upominkami i słodyczami wraz z życzeniami. Pojawiły się również okolicznościowe gazetki z tej okazji. To był bardzo miły dzień!
      • Na dzisiejszym apelu zostaliśmy zapoznani z wydarzeniami, które czekają nas w miesiącu październiku.

        Będziemy obchodzić:



        - Międynarodowy Dzień Przeciw Przemocy
      • Nasza szkoła uczestniczy w Ogólnopolskim Konkursie „Odblaskowa Szkoła 2024”. Jest to inicjatywa, której celem jest promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz popularyzowanie noszenia elementów odblaskowych przez dzieci, młodzież i dorosłych. Dzięki tym działaniom chcemy zwiększyć świadomość o tym, jak ważne jest, aby każdy uczestnik ruchu drogowego był widoczny, zwłaszcza po zmroku.
      • W dniach 23-24 wrześnie br. uczniowe klas III-VIII uczestniczyli w szkolnej wycieczce do Sandomierza w ramach rządowgo przedsięwzięcia "Podróże z klasą". Uczniowie spacerowali wąwozem Królowej Jadwigi, gdzie dowiedzieli się jak powstał wąwóz lessowy. Zwiedziliśmy Koścół św.Jakuba, który jest najstarszą ceglaną świątynią romańską w Polsce i skrywa w sobie wiele tajemnic. Z punktu widokowego Bramy Opatowskiej podziwialiśmy widok na Góry Pieprzowe,
      • Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od wspólnej lekcji poszanowania środowiska w której wzięli udział uczniowie klas I-III. Celem zajęć było promowanie "nieśmiecenia", edukacja na temat odpadów oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ na środowisko.
      • Serdecznie zachęcamy całą społeczność szkolną oraz mieszkańców Rudnik do włączenia się w ogólnogminną zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla poszkodowanych w powodzi rodzin.
      • Rozpoczęliśmy cykl spotkań z muzykami Filharmonii Częstochowskiej. Dzięki dzisiejszej audycji "Smakołyki na smyki" uczniowie poznali budowę i historię instrumentów smyczkowych.
      • INFORMATOR DLA RODZICÓW INFORMATOR - ULOTKA LIST MINISTRA EDUKACJI I MINISTRA ZDROWIA PRZEWODNIK
      • Podczas dzisiejszego apelu uczniowie klasy VII przybliżyli nam ważne dla każdego Polaka wydarzenia historyczne które miały miejsce 1 i 17 września 1939 roku. Przed nami: akcja „Sprzątanie Świata”, powitanie jesieni, szkolne prażonki, Narodowy Dzień Sportu oraz Dzień Chłopaka.
      • Link do ubezpieczenia jest ważny do 15.09.2024r. Po tym terminie wpłaty będąprzyjmowane w sekretariacie szkoły lub u agenta ubezpieczeniowego powcześniejszym kontakcie telefonicznym:
      • Gratulujemy systematyczności, wytrwałości, zaangażowania i podjęcia wyzwania matematycznego w okresie wakacyjnym.
      • Podczas tegorocznej odsłony akcji odbyło się w naszej szkole wspólne czytanie "Kordiana" Juliusza Słowackiego. Uczniowie klasy 7 i 8 wzięli udział w quizie.
      • W dniu 2 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2024/2025. Po odśpiewaniu hymnu państwowego pani Dyrektor powitała społeczność szkolną i przekazała informacje organizacyjne uczniom i rodzicom. Po inauguracji nowego roku szkolnego uczniowie udali się do swoich klas na spotkania z wychowawcami.
      • Już dzisiaj 2 września 2024 rusza akcja "Szkoły Pełne Talentów".

        Zachęcamy wszystkich do czynnego udziału i zbierania talenciaków.

        Pudełko, do którego będzie można je wrzucać znajduje się przy wejściu głównym do szkoły.
      • Prosimy o odebranie w dniu 27.08 br. pozostawionych w szatni szkolnej butów, kurtek,bluz i innych elementów garderoby. Nieodebrane rzeczy zostaną przekazane PCK
      • Uczniowie klasy 5 i 7 mogą odebrać podręczniki szkolne w dniu 27 sierpnia wtorek o godz. 10.00.
      • PODRĘCZNIKI DO OBOWIĄZKOWYCH ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH W ROKU SZKOLNYM 2024/2025 UCZNIOWIE WYPOŻYCZAJĄ ZE SZKOLNEJ BIBLIOTEKI.

        UCZNIOWIE, KTÓRZY BĘDĄ UCZESTNICZYĆ W SZKOLNEJ KATECHEZIE KUPUJĄ PODRĘCZNIKI Z WYDAWNICTWA ŚW.WOJCIECH WE WŁASNYM ZAKRESIE.
      • Pod hasłem: „ Pobaw się z nami w wakacje” zachęcamy wszystkich uczniów by w
        trakcie wakacyjnego czasu rozwiązali jedno zadanie matematyczne dziennie. Pomoże to w
        wyrobieniu nawyku systematyczności, a także angażowania się w matematyczne wyzwania.
        Więcej informacji o projekcie „Wakacje z Matzoo” oraz formularz rejestracyjny można
        znaleźć na stronie: http://wakacje.matzoo.pl. POWODZENIA
      • W dniu 21 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Otwarcia uroczystości dokonała uczennica klasy VII, która powitała wszyskich zgromadzonych min. naszych gości: Zastpcę Burmistrza Miasta i Gminy Włodowice pana Damiana Wilka, Radną Miasta i Gminy Włodowice panią Ilonę Pleban. Pani Dyrektor w swoim przemówieniu podkreśliła, że dzień zakończenia roku szkolnego jest zwięczeniem wytężonej pracy uczniów. Czas wakacji to o
      • To były piękne dni....

        To były piękne dni, które na zawsze zostaną w naszych sercach.

        Ośmioro zerówkowiczów pożegnało dzisiaj przedszkole. Starszaki ostatni raz wystąpiły przed rodzicami, panią Dyrektor i wychowawcą. Słowa pożegnania i refleksje na temat minionego roku wywołały wśród zebranych łzy wzruszenia. Do pożegnań włączyly się pozostałe przedszkolaki, które życzyły starszakom pomyślności w szkolenej ławce, a tym co wrócą tutaj życzyły be
      • Podczas ostatniego apelu Samorząd Uczniowski przypomniał jakie wydarzenia miały miejsce w mijającym roku szkolnym 2023/2024. Podsumowaliśmy także całoroczny konkurs "Klasa na medal". Najlepszą klasą w szkole została klasa I, która wzorowo wywiązywała sie ze wszystkich zadań. Zoostały rozdane nagrody za konkurs matematyczny o liczbie PI.
      • W DNIU 17 CZERWCA BĘDZIEMY SIĘ SWIETNIE BAWIĆ NA ZAMKU DMUCHANYM I ZAJADAĆ WATĘ CUKROWĄ.

        ATRAKCJE DLA DZIECI ZOSTAŁY ZASPONSOROWANE PRZEZ RADĘ RODZICÓW.
      • Co roku w czerwcu zostawiamy sale lekcyjne i przenosimy się w teren, by tam uczyć się w naturze. Tego dnia wszystkie ławki są puste. '"Dzień pustej klasy" jest dla dzieci i młodzieży okazją do bliskiego kontaktu z przyrodą, do jej uważnej, czułej obserwacji i beztroskiego celebrowania jej piękna.
      • Dziś na lekcji biologii mieliśmy okazję spotkać się z nietypowym gościem, papugą: konura ognistobrzucha Jest to ptak średniej wielkości, zamieszkujacy Amerykę Południową. Można nauczyć ją mówić pojedyncze słowa. Wlaścicielem papugi jest uczeń klasy VI Igor Stypa.
      • Podczas ostatniego apelu uczniowie klasy VI zapoznali nas z wydarzeniami, które niesie za sobą miesiąc czerwiec.

        W czerwcu obchodzimy: Dzień Dziecka, Dzień Roweru, Dzień Przyjaciela, Dzień Pustej Klasy, Dzień Chemika i Fizyka, Dzień Taty. Czerwiec to także miesiąc w którym nadchodzą upragnione wakacje.
      • Dzień Matki to święto obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. Dlatego też 27 maja br. przedszkolaki powitały swoje kochane mamy w naszej szkole. Poprzez czułe słowa, wzruszające piosenki i taniec serc wyraziły swoją miłość i oddanie dla najważniejszej osoby w ich małym życiu jaką jest MAMA.
      • W dniu 22 maja br. nasi uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w warsztatach zielarskich. Zajęcia poprowadziła pani z pasieki edukacyjnej "Biskupice.Nawłociowa". Uczestnicy warsztatów poznali właściwości ziół i wykonali zapachowe zawieszki do szaf.
      • 10 maja br. miał miejsce Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas IV-VII. Tego dnia gościliśmy w naszej szkole uczniów z SP Włodowice. Rywalizowało ze sobą 16 uczestników, którzy rozwiązywali testy konkursowe na czterech poziomach trudności. Wszyscy uczniowie konkursu otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe i słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy za wspólne zmagania.
      • W dniu 6 maja br. uczniowie klas I-VII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego udali się wraz z opiekunami na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem programu był udział w warsztatach czekoladowych w Krakowskiej Manufakturze Czekolady. Uczestnicy wyjazdu własnoręcznie przygotowali czekoladowe smakołyki i spróbowali krakowskiej tradycyjnej czekolady. Następnie udaliśmy się do Wiosek Świata w Parku Edukacji Globalnej. Uczniowie zobaczyli tradycyjną g
      • Wczorajszy dzień otwarty był okazją, aby wystąpić dla Rodziców. W dniu 25 kwietnia 2024r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Uczniowie poprzez przygotowany montaż słowno-muzyczny starali się przybliżyć wszystkim to ważne wydarzenie z historii naszego kraju. Była to okazja do chwili refleksji nad tym co kiedyś się wydarzyło oraz pielęgnowania patriotyzmu.
      • W dniu 22 kwietnia br. nasi uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w warsztatach pszczelarskich. Zajęcia poprowadziła pani z pasieki edukacyjnej "Biskupice.Nawłociowa". Uczestnicy warsztatów poznali tradycję pszczelarstwa, pszczele produkty, przymierzali strój pszczelarza i wykonali świece z wosku. Po skończonych warsztatach nasi uczniowie oraz przedszkolaki otrzymali dyplom Młodego Pszczelarza.
      • Serdecznie zapraszamy Rodziców i wszystkich uczniów na dzień otwarty:czwartek 25 kwietnia 2024r. godz.16:30.

        W programie:

        -okolicznościowy występ artystyczny uczniów z okazji zbliżających się świąt majowych,
      • W dniu 18 kwietnia br. nasi uczniowie i dzieci z oddziału przedszkolnego wzięli udział w warsztatach kulinarnych w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia. Motywem przewodnim dzisiejszego poranka było zdrowe i kolorowe śniadanie, które uczniowie samodzielnie przygotowywali. Zwieńczeniem pracy dzieci było wspólne jedzenie przygotowanych posiłków.
      • Podczas ostatniego apelu uczniowie klasy IV zapoznali nas z wydarzeniami, które niesie za sobą miesiąc kwiecień.

        W kwietniu w naszej szkole obchodzimy: Dzień bez plecaka, Światowy Dzień Świadomości Autyzmu,Światowy Dzień Zdrowia,Dzień Ziemi i święta majowe.
      • Dzień bez plecaka to święto, które pochodzi z USA. Wymyśliła je Amerykanka, aktywistka i założycielka fundacji, dzięki której z zebranych datków kupowane są w pełni wyposażone plecaki a następnie wysyłane do państw Afryki.
      • W dniu 4 kwietnia br. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem obchodów tego dnia jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu, zwrócenie uwagi na potrzebę empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu.
      • 17 marca br. w naszej szkole odbył się poranek wielkanocny, który wprowadził nas w atmosferę Świąt Wielkiej Nocy. Program artystyczny na tę okazję przygotowali uczniowie klas I-III i dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem wychowawców. Podczas występu zostały przypomniane zwyczaje i tradycje związane z tymi najważniejszymi świętami w roku. Uczniowie opowiadali o malowaniu pisanek, świątecznym śniadaniu i polewaniu wodą, czyli o śmigusie-d
      • Niedziela Palmowa - oto wykonane przez naszych uczniów tradycyjne palmy wielkanocne. Upominkami nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy konkursu. Najwyższą była palma Aleksandra Dyksy i Aleksandra Stypy.
      • W dniu 22 marca br. odbył się Gminny Turniej z Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Dawid Kos, Karol Beleć, Szymon Kos, Paweł Szczygieł, Natalia Adamczyk, Wojciech Sikora i Bartłomiej Beza.
      • Tyle czasu oczekiwaliśmy na wiosnę i w końcu jest! Z racji nadejścia nowej pory roku posialiśmy nasze ulubione warzywa: sałatę, rukolę, fasolę i miętę. Nie zabrakło owsa dla wielkanocnego baranka. Każdy zasadził lub zasiał swoją roślinkę w doniczce i teraz przed nami najtrudniejsze zadanie – musimy zapewnić naszym sadzonkom odpowiednie warunki do pięknego wzrostu. Będzie to nauka systematyczności i poczucia odpowiedzialności !
      • W dniu 18 marca br. uczniowie klas V - VII udali się do MOK w Zawierciu na spektakl pt.:"Projekt Mickiewicz" w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.
      • W dniu 14 marca br. świętowaliśmy Dzień Liczby PI. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III wykonali piękne prace plastyczne z liczbą PI. Uczniowie klas IV-VII w 3-osobowych grupach recytowali liczbę PI. Tutaj bezkonkurencyjny okazał się Borys Bogacki z klasy VI, który zapamiętał 104 cyfry po przecinku liczby PI. Kolejne konkurencje to min. wymyślanie słów z sylabą "pi", rysowanie rebusów, układanie kostki domino i rozwiązywanie
      • W naszej szkole wspólnie świętowalismy dzisiaj Dzień Kobiet w stylu "Barbie". Wszystkie dziewczynki stworzyły na tą okazję różowe przebranie bliskie stylowi ikonicznej lalki.
      • Nasi uczniowie brali dzisiaj udziałw w warsztatachna temat zagrożenia bezpieczeństwa cyfrowego.

        Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkole jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych.
      • W dniu 6 marca br. uczniowie klas IV - VII udali się do MOK w Zawierciu na musical dydaktyczny pt. :"Zemsta" w wykonaniu aktorów z Teatru Muzycznego FORTE z Wrocławia.
      • Realizując priorytet MEN i N i w ramach obchodzenia Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją, przypadającego na koniec lutego, uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach podejmujących tematykę ochrony zdrowia psychicznego prowadzonych przez szkolnego psychologa i pedagoga.
      • W dniu 22 lutego br. w naszej szkole odbył się mini konkurs "Zima w piosence", w ktorym udział wzięli uczniowie klas I-IV. Uczestnicy konkursu zaprezentowali przed publicznością wybrane przez siiebie utwory.
      • Uczeń klasy VII Franciszek Dyksy zajął II miejsce w Eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego w grupie wiekowej Szkoły Podstawowe klasy V-VIII.
      • W dniu 16 lutego br. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Kota. Z tej okazji nasi najmłodsi uczniowie i przedszkolaki uczestniczyli w "kocich zajęciach".
      • W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klasy pierwszej z naszej szkoły realizowali XV edycję „Akademii Bezpiecznego Puchatka” - ogólnopolskiego programu edukacyjnego.
      • Karnawał to czas zabawy i radości. Nasi uczniowie i przedszkolaki w ostatnie dni karnawału bawili się przy rytmach muzyki rozrywkowej na szkolnym korytarzu.
      • Walentynki to ciekawy sposób na rozgrzanie serc w czasie zimy i wzmocnienie przyjaźni. Szczególny dzień, na który warto przygotować coś wyjątkowego. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową.
      • We wtorek 6 lutego w kolejnym dniu ferii zimowych chętni uczniowie z klas IV-VII uczestniczyli w wycieczce do najstarszej kopalni soli wPolsce-do Bochni.Długi ponad trzygodzinny spacer pozwolił nam poznać jedną z trasturystycznych tego zabytkowego obiektu, który jest pomnikiem historii, a w 2013r kopalnia została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.Był to bardzo atrakcyjny i pełny pozytywnych wrażeń wyjazd zorganizowanyprzez pana Burmi
      • W dniu 20 grudnia 2023r. odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny: "RACHMISTRZ".

        Po eliminacjach z każdej klasy od IV do VIII wybrano 2 uczniów, którzy rozwiązywali zadania matematyczne, logiczne na poziomie swoich klas.
      • Dnia 28. stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lego.

        Międzynarodowy Dzień LEGO obchodzony jest tego samego dnia, w którym duński stolarz, Godtfred Kirk Christiansen, po raz pierwszy złożył swój patent na oryginalny klocek w 1958 roku. Klocki były wyjątkowe, ponieważ mogły w sposób szczególny i trwały łączyć się ze sobą. Można było stworzyć z nich konstrukcję, która nie rozpadałaby się w łatwy sposób. Patent dotyczył również systemu łączenia s
      • W dniu 26 stycznia br. obchodziliśmy Światowy Dzień Składanki i Łamigłówki zwany inaczej Dniem Puzzli. Ćwiczyliśmy pamięć, logiczne myślenie oraz koncentrację poprzez rozwiązywanie zagadek zapałczanych, układanie puzzli, a także odkodowywania przykładów i zadań matematycznych.
      • Na dzisiajeszym apelu uczniowie klasy VII udzielili nam cennych wsazówek jak bezpiecznie korzystać z zimowego wypoczynku. Przewodnicząca SU Kinga Parzysz opowiedziała nam jak się przygotować do jazdy na nartach i jak bezpiecznie jeżdzić na nartach.
      • W dniu 22 stycznia br. miało miejsce piękne wydarzenie z udziałem naszych uczniów i wspaniałych Gości.

        W remizie strażackiej w Rudnikach świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie i przedszkolaki przygotowali dla swoich babć i dziadków niezwykły program artystyczny.
      • Z okazji Międzynarodowego Dnia Przytulania rozdawaliśmy darmowe przytulasy. Rano witał nas w szkole miś Leoś, do którego każdy mógł się przytulić.
      • Nasi uczniowie wraz z opiekunami udali się dzisiaj do Urzędu Miasta i Gminy we Włodowicach na ogłoszenie wyników Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego.
      • W dniach 6 i 7 stycznia br. uczniowie naszej szkoły wędrując od domu do domu, od rodziny do rodziny, składali życzenia i śpiewali kolędy. Tegoroczne kolędowanie odbyło się na rzecz dzieci z Kolumbii.
      • w minioną sobotę 6 stycznia w Kościele Parafialnym w Rudnikach nasi uczniowie ponownie przedstawili historię Bożego Narodzenia połączoną z kolędowaniem.
      • Na dzisiejszym apelu Pani Dyrektor złożyła całej społeczności szkolnej świąteczne życzenia radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku 2024.
      • Skauci jurajscy przekazali naszej szkole Betlejemskie Światło Pokoju wraz z życzeniami na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2024.
      • Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i wsparcie w akcji "Szkoły pełne talentów 2".

        Za zebrane wspólnie punkty otrzymaliśmy nagrody, które uatrakcyjnią czas naszym uczniom.
      • Tradycyjnie w naszej szkole przed Świętami Bożego Narodzenia spotkaliśmy się na szkolnym kolędowaniu. Nasi uczniowie i przedszkolaki swoimi strojami i pięknie przedstawioną historią Bożego Narodzenia wprowadzili nas w radosny, świąteczny nastrój. Ks.Bartłomiej Kosecki odczytał fragment Pisma Świętego o Narodzeniu Jezusa. Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Następnie cała społeczność szkolna spotkała się przy wigilijnym stole. Zim
      • 12 grudnia swój wielki dzień mają guziki. Dlatego w naszej szkole uczniowie klasy I obchodzili Dzień Guzika. Nie jest to przypadkowa data, bo jak się okazuje przypada na 12 dzień 12 miesiąca, a guziki liczy się tuzinami lub grosami, na które składa się ich 12. Tego dnia dzieci obejrzały film - Skąd się wzięły guziki? Miały okazję zobaczyć mnóstwo, przeróżnych guzików, z których układały figury geometryczne, bałwanki, samochody, serduszka. Dziec
      • 6 grudnia był przemiłym dniem w naszej szkole, a mianowicie obchodziliśmy "Mikołajki". Tego dnia każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę, to na cześć Świętego Mikołaja.
      • Z okazji zbliżających się "Mikołajek" nasi uczniowie wraz z opiekunami udali się do kina. Klasy I-IV obejrzały film pt. "Życzenie" w kinie w MOK w Zawierciu. Klasy V-VII udały się do Multikina do Katowic na film pt. "Uwierz w Mikołaja". Uczniowie odwiedzili także jarmark świąteczny na katowickim rynku. Wyjazdy były świetną formą spędzenia przedświątecznego czasu.
      • W dniu 19 listopada 2023r. odbył się konkurs czytelniczy "Straganik z wierszami Jana Brzechwy". Głównym celem konkursu było popularyzowanie wierszy Jana Brzechwy i rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Konkurs odbył się w ramach realizacji "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa", który ma miejsce w naszej szkole. Uczniowie do konkursu przygotowywali się na zajęciach czytelniczych w bibliotece szkolnej. Nagrody i dyplomy zostały rozdane zwyci
      • Podczas dzisiejszego apelu dowiedzieliśmy się jakie wydarzenia czekają nas w grudniu.Ten wyjątkowy miesiąc niesie za sobą wiele przyjemności. Z niecierpliwością oczekujemy na wizytę św.Mikołaja oraz na szkolną Wigilię. Dzisiaj został rozstrzygnięty konkurs na "najbardziej pomysłowy kalendarz adwentowy". Różnorodność, pomysłowość oraz wkład pracy w wykonanie kalendarzy był tak duży, iż nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy konkursu. Każdy otrzymał
      • Tradycyjnie 30 listopada świętowaliśmy w naszej szkole "Andrzejki", które są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. W szkolnej świetlicy odbyła się dyskoteka dla naszych uczniów. Nie zabrakło wróżb i zabaw andrzejkowych. Andrzejkowa zabawa miała także miejsce w oddziale przedszkolnym.
      • Instytut Książki rozpoczął kolejną edycję kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, by zachęcić dzieci do sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków, rówieśników. Każdy pierwszoklasista otrzymał „Wyprawkę Czytelniczą”, w skład której wchodzi książka autorstwa znanej i niezwykle cenionej pisarki Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” oraz broszurę „Kochasz? Czytaj raze
      • Po raz drugi przystąpiliśmy do projektu edukacyjnego „BohaterON w Twojej szkole”. W listopadzie zostały przeprowadzone zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie klasy VI i VII.
      • Swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. Miękki, puchaty i miły w dotyku. Wprost stworzony do przytulania i zasypiania. Nasi uczniowie świętowali Dzień Pluszowego Misia w miniony piątek 24 listopada. Pluszowe zabawki towarzyszyły tego dnia dzieciom podczas lekcji. Nie zabrakło "misiowych" zajęć, zabaw oraz smakołyków. Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu i świetnej zabawy
      • Dzień Życzliwości utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!
      • Nasza szkoła przyłączyła się dzisiaj do akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”.

        20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W wielu krajach w tym dniu dzieci realizują różne inicjatywy po to, aby ich głos był
      • Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie 16 listopada. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztacie: "Tolerancja - inny nie znaczy gorszy", poprowadzonym przez pedagoga w świetlicy.
      • W dniu 17 listopada br. przypadła XIII edycja Światowych Dni Tabliczki Mnożenia. Podczas przerw młodzi egzaminatorzy i asystenci " egzaminowani" starsze koleżanki i kolegów. Zabawa była tabliczkowa!
      • Czytanie to wspaniała przygoda. W naszej szkole podejmujemy działania promujące modę na czytanie. W listopadzie chętni uczniowie rozpoczynali lekcje od 10-minutowego czytania książki zakupionej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
      • W dniu 14 listopada obchodziliśmy Dzień Czystego Powietrza. Na ekranie w naszej szkole pojawiła się okolicznościowa grafikika przypominająca o tym święcie. W naszej szkole jest także miernik, dzięki któremu wiemy jaki jest stan powietrza w naszej miejscowości i możemy dostosować swoje aktywności do bieżących wskazań.
      • 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia wspólnie obchodziliśmy rocznicę upamiętniającą odzyskanie niepodległości przez Polskę w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Rudnikach. Co roku czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska pojawiła się znów na mapie Europy w 1918 roku. Z tej okazji uczestniczyliśmy w uroczystej akademii, która miała przede wszystkim przypomnieć uczestnikom o trud
      • W dniu 10 listopada wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy o symbolicznej godzinie 11:11. Tym samym ponownie przyłączyliśmy się do akcji #szkoładohymnu. Uroczysta akademia z okazji odzyskania niepodległości odbędzie się 11 listopada br. o godzinie 17:00 w Kościele św. Barbary w Rudnikach.
      • W mijającym tygodniu nasi uczniowie brali udział w warsztatach technicznych, podczas których wykonali kokardy narodowe, które są nieodzownym elementem podczas Narodowego Święta Niepodległości. Przysmaki w biało czerwonych barwach powstały na warsztatach kulinarnych. Uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością podczas przygotowywania dań. Wszyscy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o hymnie państwowym podczas quizu historycznego.
      • „Człowiek jest twórczy, gdy nie ogranicza się do powtarzania i naśladowania lecz gdy daje coś od siebie.”

        W czasie zajęć uczniowie poznali historię i kulturę różnych regionów Polski. Zdobytą wiedzę zgromadzili w pięknym i pomysłowym lapbooku. Wykorzystali ciekawe elementy, kolorowe rysunki, kieszonki, koperty i zakładki. To bardzo atrakcyjna forma pracy dla dzieci. Nauka wcale nie musi być nudna.
      • Układanie puzzli to świetna zabawa, która posiada walory edukacyjne. Uczy koncentracji, wytrwałości, współpracy w zespole oraz rozwija takie cechy jak: spostrzegawczość oraz analizę i syntezę wzrokową, a przede wszystkim odporność emocjonalną. Uczniowie podjęli świetną zabawę z puzzlami. Bajkowa zabawa rozpoczęła się sprawdzeniem znajomości treści bajek, poprzez zagadki. Następnie dzieci wykonały puzzle ze swoimi ulubionymi bohaterami książkowymi
      • Dziękujemy za dotychczasowe włączenie się do akcji "TUSZ DO PAKI" naszym uczniom i Panu Bartoszowi Bogackiemu. Zachęcamy w dalszym ciągu wszystkich uczniów, rodziców, mieszkańców Rudnik do wspierania zwierzaków poprzez oddawanie zużytych kartridżów.
      • Na dzisiejszym apelu zostaliśmy zapoznani z wydarzeniami, które czekają nas w kolejnym jesiennym miesiącu. W listopadzie obchodzimy: Święto Zmarłych, Narodowe Święto Niepodległości, Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu, Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, Dzień Życzliwosci, Dzień Pluszowego Misia oraz Andrzejki. "Sto lat" zaśpiewaliśmy uczniom, którzy obchodzili urodziny w październiku.
      • Nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do akcji #SzkołaPamięta, odbywającej się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii. Nasi uczniowie podjęli inicjatywy nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych. Samodzielnie wykonane wiązanki kwiatów oraz znicze zaniesli na pobliski cmentarz, by złożyć je na mogiłach zmarłych pracowników szkoły.
      • Biblioteka szkolna ogłosiła akcję „Czytać można wszędzie”, której celem było popularyzowanie czytelnictwa wśród uczniów. W ramach ogłoszonej akcji należało nadesłać zdjęcia dokumentujące aktywność czytelniczą dzieci w różnych miejscach. Nadszedł czas podsumowania. Nadesłane przez uczniów fotografie potwierdziły, że czytać można niemal w każdym miejscu. Bardzo dziękujemy za zainteresowanie akcją.
      • Dziękujemy wszystkim za WIELKIE SERCE i okazaną pomoc w zbiórce darów dla Schroniska w Zawierciu.
      • Ostatni dzień w tym tygodniu uczniowie naszej szkoły spędzili w niecodziennej, przemiłej atmosferze. Powód tej radości, zadowolenia i uśmiechu na twarzy to zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Dzień Piżamy. Tego dnia większość uczniów i tych najmłodszych i tych starszych pojawiła się w szkole w piżamach. Na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów w kombinezonach piżamowych.Inni wskoczyli w swoje mięciutkie kapcie, ulubione piżamki i c
      • W dniu 19 października br. uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do MOK w Zawierciu na spektakl pt.:"Doktor i jego zwierzęta". Uczniowie klas starszych oglądali "Świat fantasy" na podstawie powieści J.R.R. Tolkiena "Hobbit,czyli tam i z powrotem". Celem wyjazdu było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować autoka
      • Na dzisiejszym apelu zostały rozdane wyrożnionym uczniom dyplomy i nagrody w konkursie literackim "Wspomnienia z wakacji". Najpiękniejsze opowiadania napisali: Julia Pelon, Natalia Żurek, Maja Beza, Bartłomiej Beza i Franciszek Dyksy.
      • W dniu 12 października br. podczas uroczystej akademii świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej i 250. rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej. Na uroczystości gościliśmy Burmistrza Miasta i Gminy Włodowice pana Adama Szmukiera oraz panią sekretarz Małgorzatę Konarską. Uczniowie klasy VII przygotowali program artystyczny, w którym słowem i piosenką wyrazili wdzięczność i podziękowania nauczycielom za przekazywanie wiedzy, wychowanie i opiekę.
      • "Drzewa – bezcenny dar natury” to hasło 21. edycji programu Święto Drzewa Klubu Gaja. 10 października to obchody Święta Drzewa – akcja sadzenia drzew i krzewów, zakładania ogrodów, zieleńców, parków, otaczania opieką starych drzew. Tak dziś w naszej szkole wyglądał Dzień Drzewa Posadzilismy 14 sadzonek sosny zwyczajnej i 8 wrzosów. Pogoda okazała się być naszym sprzymierzeńcem.
      • Kolejne działanie realizowane w ramach NPRCZ za nami. Uczniowie klas IV-VII na godzinach wychowawczych wykonali plakaty w formie map myśli, odpowiadając na pytanie – dlaczego warto czytać książki? Efekty pracy uczniów można zobaczyć w galerii zdjęć.
      • W dniu 6 października br. w trosce o bezpieczeństwo w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm przeciwpożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły. Celem tych działań było uświadomienie uczniom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia.
      • NASZA SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W AKCJI "SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW 2" .POMÓŻ NAM ZBIERAĆ TALENCIAKI NA WYPOSAŻENIE DLA NASZEJ SZKOŁY. AKCJA TRWA DO 5 LISTOPADA 2023.
      • Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły za podjęcie wyzwania w projekcie "WAKACJE Z MATZOO". GRATULUJEMY!
      • Lekcja matematyki w "zielonej klasie" była przyjemna i praktyczna. Uczniowie poprzez 3D mogli zobaczyć bryły, a następnie wykonywali pomiary wyznaczonych graniastosłupów i obliczali pole powierzchni całkowitej.
      • SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE REKRUTACJI ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAKŁADCE "UCZNIOWIE I RODZICE".
      • ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY.

        SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE REKRUTACJI ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAKŁADCE "UCZNIOWIE I RODZICE".
      • SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% PODATKU DLA NASZEJ SZKOŁY. ZA ROK 2021 POZYSKANA KWOTA WYNOSI 1463 ZŁ. W TYM ROKU ZACHECAMY PONOWNIE DO DOKANANIA ODPISU 1,5 % NA RZECZ NASZEJ SZKOŁY. NR KRS 0000 332814. CEL SZCZEGÓŁOWY: RUDNIKI.
      • ZAPRASZAMY PRZYSZŁYCH UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ NA ZAJĘCIA OTWARTE W DNIU 15 CZERWCA O GODZINIE 10:40 W SALI NUMER 14.
      • Tworzymy nową wersję strony naszej szkoły
      • Powstaje nowa strona szkoły. Prosimy o cierpliwość. Uzupełniamy zawartość tej strony tak by każdy mógł z niej korzystać wygodnie i z radością.
      • ZAPRASZAMY
      • Laboratoria Przyszłości
      • Nasza szkoła przyjmuje sprzęt do nauki robotyki i programowania, drukarkę 3D oraz inny sprzęt multimedialny
    • Projekty

      • 13.12.1981 Pamiętamy
      • Dzieci uczą rodziców
      • Akademia Bezpiecznego Puchatka
      • Mała książka wielki człowiek
      • Aktywna tablica
      • Narodowy program rozwoju czytelnictwa
      • Belfer
      • Sześciolatek w szkole
      • Unicef
      • Owoce w szkole
      • Rok szkoły w ruchu
      • Doskonałe młeko
      • Radosna szkoła
      • Zbieraj makulaturę, ratuj konie
      • Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
      • Albert Einstein
      • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
      • William Shakespear
      • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
      • Carl Rogers
    • Godziny dzwonków

      Czwartek 21.11.2024
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Librus Synergia
      • Nagłówek

      • PASJE UCZNIÓW

        KANAŁY INFORMACYJNE

         

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Kalendarz

        brak danych
      • Nagłówek