• W dniu 27 stycznia br. uczniowie klasy I odwiedzili bibliotekę szkolną. Mamy nadzieję, że razem z tą wizytą rozpocznie się nowy etap ich życia pełen książkowych przyjaciół i kolorowych przygód. Celem dzisiejszej wizyty było rozbudzenie w dzieciach chęci czytania, wyrobienie prawidłowych nawyków czytelniczych i szacunku do książek.
      • W dniu 23 stycznia br. w Urzędzie Miasta i Gminy Włodowice odbyło się wręczenie nagród za udział w miejsko-gminnych eliminacjach ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. "Ziemia, woda, powietrze - strażacy na straży ochrony środowiska".
      • W dniu 22 stycznia br. miało miejsce piękne wydarzenie z udziałem naszych uczniów, przedszkolaków, rodziców i wspaniałych Gości.

        W remizie strażackiej w Rudnikach świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie i przedszkolaki przygotowały dla swoich babć i dziadków niezwykły program artystyczny, którego motywem przewodnim były nowe technologie i świat Internetu.
      • Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Popcornu. Podczas przerw obiadowych uczniowie częstowali się tym słonym przysmakiem. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób powstaje popcorn.
      • Uczniowie klasy II przystąpili do programu „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka",
        to program edukacyjny skierowany do uczniów szkół podstawowych. Dzieci, dzięki zabawie
        oraz ciekawym eksperymentom, nauczą się jak bezpiecznie korzystać z prądu oraz poznają
        zagrożenia z nim związane. Na pierwszych zajęciach o tematyce „Ekosposoby na oszczędzanie
        prądu” uczniowie dowiedzieli się do czego jest nam potrzebny prąd, dlaczego i jak możemy go
        os
      • W dniu 13 stycznia z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Koszuli. Koszula to ponadczasowy element garderoby, poprawia prezencję i można dostosować ją do każdej okazji.
      • Podczas styczniowego apelu Pani Dyrektor złożyła całej społeczności szkolnej noworoczne życzenia i podziękowała uczniom, którzy zaangażowali się w akcję "Kolędnicy misyjni".
      • Internet to źródło zabawy i wiedzy oraz narzędzie komunikacji. Należy jednak wiedzieć, jak z niego
        bezpiecznie korzystać i jak zadbać o prywatność w sieci. Nasi uczniowie z klas I – III przystąpili do
        kampanii „Klikam z głową". To inicjatywa edukacyjna prowadzona przez Centrum Informacji
        Konsumenckiej, mająca na celu promowanie bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu
        wśród dzieci i młodzieży. W trakcie webinaru "Bezpieczne logowa
      • Szkoła Podstawowa nr 29 im. Królowej Jadwigi w Częstochowie zapraszauczniów szkół podstawowych do udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie „Bezpieczny Internet - Działajmy razem!". Konkurs jest objętyhonorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta MiastaCzęstochowy. Celem konkursu jest propagowanie zasad bezpiecznegokorzystania z Internetu wśród dzieci i młodzieży, a takżerozwijanie umiejętności posługiwania się technologiąinformacyjno-k
      • Nasi uczniowie wzięli udział w wyjątkowej lekcji edukacyjnej pt. „Razem na Święta”, która ma na celu rozwijanie empatii, życzliwości oraz promowanie dobrych manier wśród dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Akcja „Dzieci Uczą Rodziców” odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, co podkreśla jej wartość edukacyjną oraz znaczenie w kształtowaniu kluczowych postaw społecznych najmłodszych. Lekcja wprowadziła dzieci w
      • Dzisiaj spotkaliśmy się na ostatnim apelu w roku 2024. Samorząd Uczniowski złożył wszyskim zgromadzonym świąteczne życzenia. Konkurs na najpiękniejszą świąteczną salę wygrała klasa III. Pani Dyrektor wręczyła nagrody i dyplomy wszstkim uczniom, którzy wzięli udział w kokursie plastycznym "Mikołaj w stylu eko".
      • Kolędowanie to zwyczaj, który zawsze zbliżał ludzi do siebie. Z tym większą radością gościliśmy na wspolnym koędowaniu licznie zebraną naszą szkolną rodzinę. Występ naszych uczniów pomół nam w stworzeniu prawdziwie świątecznej atmosfery. Do naszej społeczności dołączyła Pani Burmistrz Miasta i Gminy Włodowice Dorota Wnuk wraz z przedstawicielami władz samorządowych. Po występie spotkaliśmy się przy wigilijnym stole, gdzie złożyliśmy sobie świątec
      • Nie ma nic cenniejszego niż zdrowie, pamietając o tym uczniowie klasy 2 wzięli udział w akcji informacyjno – edukacyjnej pt. „Wirusoochrona” organizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Zawierciu. Głównym celem akcji jest promowanie podstawowych zasad higieny osobistej wśród dzieci w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową. Podczas przeprowadzonych warsztatów uczniowie rozwiązywali krzyżówki, ogląda
      • W piątek 6.12.2024r. odbył się w naszej szkole Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki.

        Było sporo emocji, sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim ogrom dobrej zabawy.
      • 6 grudnia jest zawsze przemiłym dniem w naszej szkole, a mianowicie obchodziliśmy "Mikołajki". Tego dnia każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę, to na cześć Świętego Mikołaja.
      • Dzisiejsza audycja umuzykalniająca miała świąteczny charakter. Wysłuchaliśmy cudnych dźwięków znad stajenki.
      • Na ostatnim apelu zostaliśmy zapoznani z wydarzeniami, które czekają nas w miesiącu grudniu. Nazwa ostatniego miesiąca w roku pochodzi od słowa "gruda". Nasi przodkowie określali tak zmarznietą ziemię.
      • Z okazji zbliżającyh się "Mikołajek" uczniowie klas I-VIII wraz z wychowawcami udali się dzisiaj do kina Helios w Dąbrowie Górniczej na film pt.:"Paddington w Peru".
      • Dzisiaj świętowaliśmy w naszej szkole "Andrzejki", które są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. W sali gimnastycznej odbyła się zabawa andrzejkowa wraz z pakietem wróżb. Po skonczonej zabawie częstowaliśmy się popcorrnem na szkolnej jadalni.
      • Kiedyś było nazywane napojem bogów, teraz stanowi najważniejszy składnik uwielbianej przez wszystkich czekolady, nadając jej intensywny aromat i charakterystyczny smak.
      • Po raz trzeci przystąpiliśmy do akcji Bohateron w Twojej szkole.

        Na lekcji historii, w klasie VIII, zostały przeprowadzone zajęcia poświęcone tematyce Powstania Warszawskiego oraz losów Powstańców Warszawskich. Lekcje oparte były na przesłanym pakiecie edukacyjnym. W trakcie lekcji uczniowie wysłuchali opowiadania pt.” Uparte serce tego miasta" Renaty Piątkowskiej, na które składają się - wywołane dźwiękiem syren i klaksonów upamiętniających 79
      • „Dzieci Misia bardzo kochają,

        wciąż się do niego przytulają”



        Dzień Pluszowego Misia to wyjątkowa okazja, aby świętować najmilsze momenty z naszymi puszystymi przyjaciółmi. Z tej to okazji uczniowie zostali zaproszeni do wspólnego świętowania tego wyjątkowego dnia pełnego radości, przytulania i misiowej magii. Uczniowie opowiadali historię pluszowego misia, czytali fragmenty książki pt. „Miś zwany Paddington”, rozwiązywali zagadki i oczywiści
      • Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. Z tej okazji w naszej szkole mieliśmy święto. Dzieci poznały ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki. W klasach uczniowie prezentowali swoje ulubione misie, uczestniczyli w grach i zabawach. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku, a na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta. Światowy, chociaż pluszowy miś, ma już ponad sto lat; cieszymy się, że jest z nami na
      • 22 listopada przedszkolaki obchodziły "Dzień kredki". Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. Nasze przedszkolaki spędziły ten dzień na zabawach z kredką, samodzielnie wykonały "kredkowe korony" zostając tym samym "królem i królową krede
      • W mijającym tygodniu uczniowie klasy ósmej przystąpili do próbnych egzaminów z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.
      • KALENDARZ WYBORCZY LISTA OKRĘGÓW WYBORCZYCH LISTA OSÓB POPIERAJĄCYCH KANDYDATA REGULAMIN WYBORÓW KANDTDATÓW ZGŁOSZENIE KANDYDATA
      • Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP organizator Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego ogłasza temat rozpoczynającej się właśnie nowej edycji konkursu, która brzmi:
      • Dzień Życzliwości utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!
      • Corocznie w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. Polska jest krajem, w którym palenia tytoniu od lat stanowi jedną z największych przyczyn utraty zdrowia.
      • Podczas listopadowego spotkania z filharmonią nasi uczniowie poznali twórczość polskich kompozytorów poprzez udział w audycji "Swojskie klimaty".
      • W dniu 9 listopada br. na hali sportowej we Włodowicach odbyły się XX Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej. W turnieju wzięły udział 2 drużyny chłopców naszej szkoły. Grupę młodszą rerezentowali: Łukasz Król, Aleksander Stypa, Dawid Kos, Paweł Król, Oskar Gorlewicz, Karol Beleć, Szymon Kos.
      • 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. W miniony piątek wspólnie obchodziliśmy rocznicę upamiętniającą odzyskanie niepodległości przez Polskę w naszej szkole. Co roku czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska pojawiła się znów na mapie Europy w 1918 roku. Z tej okazji uczestniczyliśmy w uroczystej akademii, która miała przede wszystkim przypomnieć uczestnikom o trudnych czasach, kiedy Polska nie i
      • W dniu 7 listopada br. w trosce o bezpieczeństwo w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm przeciwpożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły. Celem tych działań było uświadomienie uczniom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia.
      • Nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do akcji #SzkołaPamięta, odbywającej się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii. Nasi uczniowie podjęli inicjatywy nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych. Samodzielnie wykonane wiązanki kwiatów oraz znicze zaniesli na pobliski cmentarz, by złożyć je na mogiłach zmarłych pracowników szkoły.
      • Na dzisiejszym apelu zostaliśmy zapoznani z wydarzeniami, które czekają nas w miesiącu listopadzie.

        Będziemy obchodzić:



        - Narodowe Święto Niepodległości
      • 24 października obchodzony był w naszej szkole Światowy Dzień Walki z Otyłością. Miał on na celu zwrócenie uwagi na problem nadwagi i otyłości oraz zwiększenie świadomości społecznej na ten temat ich wpływu na zdrowie oraz samopoczucie człowieka.
      • Dzisiejszy poranek upłyną nam na muzycznym spotkaniu " Dokąd nocą tupta jeż" , które prygotowali dla nas muzycy z Filharmonii Częstochowskiej.
      • Uczniowie klas IV-VIII wzięli dzisiaj udział w programie edukacyjno-obronnym "Edukacja z wojskiem. Edycja II". Celem zajęć było popularyzowanie wiedzy z obszaru zarządzania bepieczeństwem, obrony cywilnej, cyberbezpieczeństwa, ratownictwa medycznego, systemu alarmowania, łączności oraz zachowań w sytuacjach kryzysowych.
      • W minionym tygodniu nasi uczniowie wzięli udział w pierwszych zajęciach języka angielskiego online z native speakerem.

        Lekcja była miłą odmianą od codziennej rutyny i nowym edukacyjnym doświadczeniem.
      • Uczniowie klas młodszych obejrzeli dzisiaj spektakl pt. "Detektyw Pozytywka", a uczniowi klas VII i VIII obejrzeli dramat pt. "Dziady" Adama Mickiewicza. Oba spektakle zostały zaprezentowane przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu.
      • W dniu 14 października br. podczas uroczystej akademii świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystości gościliśmy Panią Burmistrz Miasta i Gminy Włodowice Dorotę Wnuk oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Włodowice pana Andrzeja Jureczko. Uczniowie klas: III, IV i V przygotowali program artystyczny, w którym słowem i piosenką wyrazili wdzięczność i podziękowania nauczycielom za przekazywanie wiedzy, wychowanie i opiekę.
      • Tegoroczny Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia upłynął nam pod hasłem: "Młodsi pytają czy starsi tabliczkę znają". Młodsi uczniowie sprawdzali czy ich starsi koledzy i koleżanki znają tabliczkę mnożenia.
      • „Otoczmy drzewa

        swoja miłością i pokażmy,

        że pożarom lasów mówimy stanowcze NIE!”



        Tylko w 2022 roku w Polsce wybuchło 8794 pożarów lasów. Kampania organizowana przez „Strażników Lasów” ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. Poprzez włączenie się do akcji przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły pokazali, że los lasów nie jest im obojętny. Cie
      • W dniu 30 września br. tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Był to dzień, w którym chłopcy mieli szczególne względy. W naszej szkole, w każdej klasie, dziewczynki pamiętały o swoich kolegach obdarowując ich przeróżnymi upominkami i słodyczami wraz z życzeniami. Pojawiły się również okolicznościowe gazetki z tej okazji. To był bardzo miły dzień!
      • Na dzisiejszym apelu zostaliśmy zapoznani z wydarzeniami, które czekają nas w miesiącu październiku.

        Będziemy obchodzić:



        - Międynarodowy Dzień Przeciw Przemocy
      • Nasza szkoła uczestniczy w Ogólnopolskim Konkursie „Odblaskowa Szkoła 2024”. Jest to inicjatywa, której celem jest promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz popularyzowanie noszenia elementów odblaskowych przez dzieci, młodzież i dorosłych. Dzięki tym działaniom chcemy zwiększyć świadomość o tym, jak ważne jest, aby każdy uczestnik ruchu drogowego był widoczny, zwłaszcza po zmroku.
      • W dniach 23-24 wrześnie br. uczniowe klas III-VIII uczestniczyli w szkolnej wycieczce do Sandomierza w ramach rządowgo przedsięwzięcia "Podróże z klasą". Uczniowie spacerowali wąwozem Królowej Jadwigi, gdzie dowiedzieli się jak powstał wąwóz lessowy. Zwiedziliśmy Koścół św.Jakuba, który jest najstarszą ceglaną świątynią romańską w Polsce i skrywa w sobie wiele tajemnic. Z punktu widokowego Bramy Opatowskiej podziwialiśmy widok na Góry Pieprzowe,
      • Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od wspólnej lekcji poszanowania środowiska w której wzięli udział uczniowie klas I-III. Celem zajęć było promowanie "nieśmiecenia", edukacja na temat odpadów oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ na środowisko.
      • Serdecznie zachęcamy całą społeczność szkolną oraz mieszkańców Rudnik do włączenia się w ogólnogminną zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla poszkodowanych w powodzi rodzin.
      • Rozpoczęliśmy cykl spotkań z muzykami Filharmonii Częstochowskiej. Dzięki dzisiejszej audycji "Smakołyki na smyki" uczniowie poznali budowę i historię instrumentów smyczkowych.
      • INFORMATOR DLA RODZICÓW INFORMATOR - ULOTKA LIST MINISTRA EDUKACJI I MINISTRA ZDROWIA PRZEWODNIK
      • Podczas dzisiejszego apelu uczniowie klasy VII przybliżyli nam ważne dla każdego Polaka wydarzenia historyczne które miały miejsce 1 i 17 września 1939 roku. Przed nami: akcja „Sprzątanie Świata”, powitanie jesieni, szkolne prażonki, Narodowy Dzień Sportu oraz Dzień Chłopaka.
      • Link do ubezpieczenia jest ważny do 15.09.2024r. Po tym terminie wpłaty będąprzyjmowane w sekretariacie szkoły lub u agenta ubezpieczeniowego powcześniejszym kontakcie telefonicznym:
      • Gratulujemy systematyczności, wytrwałości, zaangażowania i podjęcia wyzwania matematycznego w okresie wakacyjnym.
      • Podczas tegorocznej odsłony akcji odbyło się w naszej szkole wspólne czytanie "Kordiana" Juliusza Słowackiego. Uczniowie klasy 7 i 8 wzięli udział w quizie.
      • W dniu 2 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2024/2025. Po odśpiewaniu hymnu państwowego pani Dyrektor powitała społeczność szkolną i przekazała informacje organizacyjne uczniom i rodzicom. Po inauguracji nowego roku szkolnego uczniowie udali się do swoich klas na spotkania z wychowawcami.
      • Już dzisiaj 2 września 2024 rusza akcja "Szkoły Pełne Talentów".

        Zachęcamy wszystkich do czynnego udziału i zbierania talenciaków.

        Pudełko, do którego będzie można je wrzucać znajduje się przy wejściu głównym do szkoły.
      • Prosimy o odebranie w dniu 27.08 br. pozostawionych w szatni szkolnej butów, kurtek,bluz i innych elementów garderoby. Nieodebrane rzeczy zostaną przekazane PCK
      • Uczniowie klasy 5 i 7 mogą odebrać podręczniki szkolne w dniu 27 sierpnia wtorek o godz. 10.00.
      • PODRĘCZNIKI DO OBOWIĄZKOWYCH ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH W ROKU SZKOLNYM 2024/2025 UCZNIOWIE WYPOŻYCZAJĄ ZE SZKOLNEJ BIBLIOTEKI.

        UCZNIOWIE, KTÓRZY BĘDĄ UCZESTNICZYĆ W SZKOLNEJ KATECHEZIE KUPUJĄ PODRĘCZNIKI Z WYDAWNICTWA ŚW.WOJCIECH WE WŁASNYM ZAKRESIE.
      • Pod hasłem: „ Pobaw się z nami w wakacje” zachęcamy wszystkich uczniów by w
        trakcie wakacyjnego czasu rozwiązali jedno zadanie matematyczne dziennie. Pomoże to w
        wyrobieniu nawyku systematyczności, a także angażowania się w matematyczne wyzwania.
        Więcej informacji o projekcie „Wakacje z Matzoo” oraz formularz rejestracyjny można
        znaleźć na stronie: http://wakacje.matzoo.pl. POWODZENIA
      • W dniu 21 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Otwarcia uroczystości dokonała uczennica klasy VII, która powitała wszyskich zgromadzonych min. naszych gości: Zastpcę Burmistrza Miasta i Gminy Włodowice pana Damiana Wilka, Radną Miasta i Gminy Włodowice panią Ilonę Pleban. Pani Dyrektor w swoim przemówieniu podkreśliła, że dzień zakończenia roku szkolnego jest zwięczeniem wytężonej pracy uczniów. Czas wakacji to o
      • To były piękne dni....

        To były piękne dni, które na zawsze zostaną w naszych sercach.

        Ośmioro zerówkowiczów pożegnało dzisiaj przedszkole. Starszaki ostatni raz wystąpiły przed rodzicami, panią Dyrektor i wychowawcą. Słowa pożegnania i refleksje na temat minionego roku wywołały wśród zebranych łzy wzruszenia. Do pożegnań włączyly się pozostałe przedszkolaki, które życzyły starszakom pomyślności w szkolenej ławce, a tym co wrócą tutaj życzyły be
      • Podczas ostatniego apelu Samorząd Uczniowski przypomniał jakie wydarzenia miały miejsce w mijającym roku szkolnym 2023/2024. Podsumowaliśmy także całoroczny konkurs "Klasa na medal". Najlepszą klasą w szkole została klasa I, która wzorowo wywiązywała sie ze wszystkich zadań. Zoostały rozdane nagrody za konkurs matematyczny o liczbie PI.
      • W DNIU 17 CZERWCA BĘDZIEMY SIĘ SWIETNIE BAWIĆ NA ZAMKU DMUCHANYM I ZAJADAĆ WATĘ CUKROWĄ.

        ATRAKCJE DLA DZIECI ZOSTAŁY ZASPONSOROWANE PRZEZ RADĘ RODZICÓW.
      • Co roku w czerwcu zostawiamy sale lekcyjne i przenosimy się w teren, by tam uczyć się w naturze. Tego dnia wszystkie ławki są puste. '"Dzień pustej klasy" jest dla dzieci i młodzieży okazją do bliskiego kontaktu z przyrodą, do jej uważnej, czułej obserwacji i beztroskiego celebrowania jej piękna.
      • Dziś na lekcji biologii mieliśmy okazję spotkać się z nietypowym gościem, papugą: konura ognistobrzucha Jest to ptak średniej wielkości, zamieszkujacy Amerykę Południową. Można nauczyć ją mówić pojedyncze słowa. Wlaścicielem papugi jest uczeń klasy VI Igor Stypa.
      • Podczas ostatniego apelu uczniowie klasy VI zapoznali nas z wydarzeniami, które niesie za sobą miesiąc czerwiec.

        W czerwcu obchodzimy: Dzień Dziecka, Dzień Roweru, Dzień Przyjaciela, Dzień Pustej Klasy, Dzień Chemika i Fizyka, Dzień Taty. Czerwiec to także miesiąc w którym nadchodzą upragnione wakacje.
      • Dzień Matki to święto obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. Dlatego też 27 maja br. przedszkolaki powitały swoje kochane mamy w naszej szkole. Poprzez czułe słowa, wzruszające piosenki i taniec serc wyraziły swoją miłość i oddanie dla najważniejszej osoby w ich małym życiu jaką jest MAMA.
      • W dniu 22 maja br. nasi uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w warsztatach zielarskich. Zajęcia poprowadziła pani z pasieki edukacyjnej "Biskupice.Nawłociowa". Uczestnicy warsztatów poznali właściwości ziół i wykonali zapachowe zawieszki do szaf.
      • 10 maja br. miał miejsce Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas IV-VII. Tego dnia gościliśmy w naszej szkole uczniów z SP Włodowice. Rywalizowało ze sobą 16 uczestników, którzy rozwiązywali testy konkursowe na czterech poziomach trudności. Wszyscy uczniowie konkursu otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe i słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy za wspólne zmagania.
      • W dniu 6 maja br. uczniowie klas I-VII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego udali się wraz z opiekunami na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem programu był udział w warsztatach czekoladowych w Krakowskiej Manufakturze Czekolady. Uczestnicy wyjazdu własnoręcznie przygotowali czekoladowe smakołyki i spróbowali krakowskiej tradycyjnej czekolady. Następnie udaliśmy się do Wiosek Świata w Parku Edukacji Globalnej. Uczniowie zobaczyli tradycyjną g
      • Wczorajszy dzień otwarty był okazją, aby wystąpić dla Rodziców. W dniu 25 kwietnia 2024r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Uczniowie poprzez przygotowany montaż słowno-muzyczny starali się przybliżyć wszystkim to ważne wydarzenie z historii naszego kraju. Była to okazja do chwili refleksji nad tym co kiedyś się wydarzyło oraz pielęgnowania patriotyzmu.
      • W dniu 22 kwietnia br. nasi uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w warsztatach pszczelarskich. Zajęcia poprowadziła pani z pasieki edukacyjnej "Biskupice.Nawłociowa". Uczestnicy warsztatów poznali tradycję pszczelarstwa, pszczele produkty, przymierzali strój pszczelarza i wykonali świece z wosku. Po skończonych warsztatach nasi uczniowie oraz przedszkolaki otrzymali dyplom Młodego Pszczelarza.
      • Serdecznie zapraszamy Rodziców i wszystkich uczniów na dzień otwarty:czwartek 25 kwietnia 2024r. godz.16:30.

        W programie:

        -okolicznościowy występ artystyczny uczniów z okazji zbliżających się świąt majowych,
      • W dniu 18 kwietnia br. nasi uczniowie i dzieci z oddziału przedszkolnego wzięli udział w warsztatach kulinarnych w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia. Motywem przewodnim dzisiejszego poranka było zdrowe i kolorowe śniadanie, które uczniowie samodzielnie przygotowywali. Zwieńczeniem pracy dzieci było wspólne jedzenie przygotowanych posiłków.
      • Podczas ostatniego apelu uczniowie klasy IV zapoznali nas z wydarzeniami, które niesie za sobą miesiąc kwiecień.

        W kwietniu w naszej szkole obchodzimy: Dzień bez plecaka, Światowy Dzień Świadomości Autyzmu,Światowy Dzień Zdrowia,Dzień Ziemi i święta majowe.
      • Dzień bez plecaka to święto, które pochodzi z USA. Wymyśliła je Amerykanka, aktywistka i założycielka fundacji, dzięki której z zebranych datków kupowane są w pełni wyposażone plecaki a następnie wysyłane do państw Afryki.
      • W dniu 4 kwietnia br. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem obchodów tego dnia jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu, zwrócenie uwagi na potrzebę empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu.
      • 17 marca br. w naszej szkole odbył się poranek wielkanocny, który wprowadził nas w atmosferę Świąt Wielkiej Nocy. Program artystyczny na tę okazję przygotowali uczniowie klas I-III i dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem wychowawców. Podczas występu zostały przypomniane zwyczaje i tradycje związane z tymi najważniejszymi świętami w roku. Uczniowie opowiadali o malowaniu pisanek, świątecznym śniadaniu i polewaniu wodą, czyli o śmigusie-d
      • Niedziela Palmowa - oto wykonane przez naszych uczniów tradycyjne palmy wielkanocne. Upominkami nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy konkursu. Najwyższą była palma Aleksandra Dyksy i Aleksandra Stypy.
      • W dniu 22 marca br. odbył się Gminny Turniej z Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Dawid Kos, Karol Beleć, Szymon Kos, Paweł Szczygieł, Natalia Adamczyk, Wojciech Sikora i Bartłomiej Beza.
      • Tyle czasu oczekiwaliśmy na wiosnę i w końcu jest! Z racji nadejścia nowej pory roku posialiśmy nasze ulubione warzywa: sałatę, rukolę, fasolę i miętę. Nie zabrakło owsa dla wielkanocnego baranka. Każdy zasadził lub zasiał swoją roślinkę w doniczce i teraz przed nami najtrudniejsze zadanie – musimy zapewnić naszym sadzonkom odpowiednie warunki do pięknego wzrostu. Będzie to nauka systematyczności i poczucia odpowiedzialności !
      • W dniu 18 marca br. uczniowie klas V - VII udali się do MOK w Zawierciu na spektakl pt.:"Projekt Mickiewicz" w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.
      • W dniu 14 marca br. świętowaliśmy Dzień Liczby PI. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III wykonali piękne prace plastyczne z liczbą PI. Uczniowie klas IV-VII w 3-osobowych grupach recytowali liczbę PI. Tutaj bezkonkurencyjny okazał się Borys Bogacki z klasy VI, który zapamiętał 104 cyfry po przecinku liczby PI. Kolejne konkurencje to min. wymyślanie słów z sylabą "pi", rysowanie rebusów, układanie kostki domino i rozwiązywanie
      • W naszej szkole wspólnie świętowalismy dzisiaj Dzień Kobiet w stylu "Barbie". Wszystkie dziewczynki stworzyły na tą okazję różowe przebranie bliskie stylowi ikonicznej lalki.
      • Nasi uczniowie brali dzisiaj udziałw w warsztatachna temat zagrożenia bezpieczeństwa cyfrowego.

        Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkole jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych.
      • W dniu 6 marca br. uczniowie klas IV - VII udali się do MOK w Zawierciu na musical dydaktyczny pt. :"Zemsta" w wykonaniu aktorów z Teatru Muzycznego FORTE z Wrocławia.
      • Realizując priorytet MEN i N i w ramach obchodzenia Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją, przypadającego na koniec lutego, uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach podejmujących tematykę ochrony zdrowia psychicznego prowadzonych przez szkolnego psychologa i pedagoga.
      • W dniu 22 lutego br. w naszej szkole odbył się mini konkurs "Zima w piosence", w ktorym udział wzięli uczniowie klas I-IV. Uczestnicy konkursu zaprezentowali przed publicznością wybrane przez siiebie utwory.
      • Uczeń klasy VII Franciszek Dyksy zajął II miejsce w Eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego w grupie wiekowej Szkoły Podstawowe klasy V-VIII.
      • W dniu 16 lutego br. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Kota. Z tej okazji nasi najmłodsi uczniowie i przedszkolaki uczestniczyli w "kocich zajęciach".
      • W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klasy pierwszej z naszej szkoły realizowali XV edycję „Akademii Bezpiecznego Puchatka” - ogólnopolskiego programu edukacyjnego.
      • Karnawał to czas zabawy i radości. Nasi uczniowie i przedszkolaki w ostatnie dni karnawału bawili się przy rytmach muzyki rozrywkowej na szkolnym korytarzu.
      • Walentynki to ciekawy sposób na rozgrzanie serc w czasie zimy i wzmocnienie przyjaźni. Szczególny dzień, na który warto przygotować coś wyjątkowego. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową.
      • We wtorek 6 lutego w kolejnym dniu ferii zimowych chętni uczniowie z klas IV-VII uczestniczyli w wycieczce do najstarszej kopalni soli wPolsce-do Bochni.Długi ponad trzygodzinny spacer pozwolił nam poznać jedną z trasturystycznych tego zabytkowego obiektu, który jest pomnikiem historii, a w 2013r kopalnia została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.Był to bardzo atrakcyjny i pełny pozytywnych wrażeń wyjazd zorganizowanyprzez pana Burmi
      • W dniu 20 grudnia 2023r. odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny: "RACHMISTRZ".

        Po eliminacjach z każdej klasy od IV do VIII wybrano 2 uczniów, którzy rozwiązywali zadania matematyczne, logiczne na poziomie swoich klas.
      • Dnia 28. stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lego.

        Międzynarodowy Dzień LEGO obchodzony jest tego samego dnia, w którym duński stolarz, Godtfred Kirk Christiansen, po raz pierwszy złożył swój patent na oryginalny klocek w 1958 roku. Klocki były wyjątkowe, ponieważ mogły w sposób szczególny i trwały łączyć się ze sobą. Można było stworzyć z nich konstrukcję, która nie rozpadałaby się w łatwy sposób. Patent dotyczył również systemu łączenia s
      • W dniu 26 stycznia br. obchodziliśmy Światowy Dzień Składanki i Łamigłówki zwany inaczej Dniem Puzzli. Ćwiczyliśmy pamięć, logiczne myślenie oraz koncentrację poprzez rozwiązywanie zagadek zapałczanych, układanie puzzli, a także odkodowywania przykładów i zadań matematycznych.
      • Na dzisiajeszym apelu uczniowie klasy VII udzielili nam cennych wsazówek jak bezpiecznie korzystać z zimowego wypoczynku. Przewodnicząca SU Kinga Parzysz opowiedziała nam jak się przygotować do jazdy na nartach i jak bezpiecznie jeżdzić na nartach.
      • W dniu 22 stycznia br. miało miejsce piękne wydarzenie z udziałem naszych uczniów i wspaniałych Gości.

        W remizie strażackiej w Rudnikach świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie i przedszkolaki przygotowali dla swoich babć i dziadków niezwykły program artystyczny.
      • Z okazji Międzynarodowego Dnia Przytulania rozdawaliśmy darmowe przytulasy. Rano witał nas w szkole miś Leoś, do którego każdy mógł się przytulić.
      • Nasi uczniowie wraz z opiekunami udali się dzisiaj do Urzędu Miasta i Gminy we Włodowicach na ogłoszenie wyników Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego.
      • W dniach 6 i 7 stycznia br. uczniowie naszej szkoły wędrując od domu do domu, od rodziny do rodziny, składali życzenia i śpiewali kolędy. Tegoroczne kolędowanie odbyło się na rzecz dzieci z Kolumbii.
      • w minioną sobotę 6 stycznia w Kościele Parafialnym w Rudnikach nasi uczniowie ponownie przedstawili historię Bożego Narodzenia połączoną z kolędowaniem.
      • Na dzisiejszym apelu Pani Dyrektor złożyła całej społeczności szkolnej świąteczne życzenia radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku 2024.
      • Skauci jurajscy przekazali naszej szkole Betlejemskie Światło Pokoju wraz z życzeniami na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2024.
      • Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i wsparcie w akcji "Szkoły pełne talentów 2".

        Za zebrane wspólnie punkty otrzymaliśmy nagrody, które uatrakcyjnią czas naszym uczniom.
      • Tradycyjnie w naszej szkole przed Świętami Bożego Narodzenia spotkaliśmy się na szkolnym kolędowaniu. Nasi uczniowie i przedszkolaki swoimi strojami i pięknie przedstawioną historią Bożego Narodzenia wprowadzili nas w radosny, świąteczny nastrój. Ks.Bartłomiej Kosecki odczytał fragment Pisma Świętego o Narodzeniu Jezusa. Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Następnie cała społeczność szkolna spotkała się przy wigilijnym stole. Zim
      • 12 grudnia swój wielki dzień mają guziki. Dlatego w naszej szkole uczniowie klasy I obchodzili Dzień Guzika. Nie jest to przypadkowa data, bo jak się okazuje przypada na 12 dzień 12 miesiąca, a guziki liczy się tuzinami lub grosami, na które składa się ich 12. Tego dnia dzieci obejrzały film - Skąd się wzięły guziki? Miały okazję zobaczyć mnóstwo, przeróżnych guzików, z których układały figury geometryczne, bałwanki, samochody, serduszka. Dziec
      • 6 grudnia był przemiłym dniem w naszej szkole, a mianowicie obchodziliśmy "Mikołajki". Tego dnia każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę, to na cześć Świętego Mikołaja.
      • Z okazji zbliżających się "Mikołajek" nasi uczniowie wraz z opiekunami udali się do kina. Klasy I-IV obejrzały film pt. "Życzenie" w kinie w MOK w Zawierciu. Klasy V-VII udały się do Multikina do Katowic na film pt. "Uwierz w Mikołaja". Uczniowie odwiedzili także jarmark świąteczny na katowickim rynku. Wyjazdy były świetną formą spędzenia przedświątecznego czasu.
      • W dniu 19 listopada 2023r. odbył się konkurs czytelniczy "Straganik z wierszami Jana Brzechwy". Głównym celem konkursu było popularyzowanie wierszy Jana Brzechwy i rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Konkurs odbył się w ramach realizacji "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa", który ma miejsce w naszej szkole. Uczniowie do konkursu przygotowywali się na zajęciach czytelniczych w bibliotece szkolnej. Nagrody i dyplomy zostały rozdane zwyci
      • Podczas dzisiejszego apelu dowiedzieliśmy się jakie wydarzenia czekają nas w grudniu.Ten wyjątkowy miesiąc niesie za sobą wiele przyjemności. Z niecierpliwością oczekujemy na wizytę św.Mikołaja oraz na szkolną Wigilię. Dzisiaj został rozstrzygnięty konkurs na "najbardziej pomysłowy kalendarz adwentowy". Różnorodność, pomysłowość oraz wkład pracy w wykonanie kalendarzy był tak duży, iż nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy konkursu. Każdy otrzymał
      • Tradycyjnie 30 listopada świętowaliśmy w naszej szkole "Andrzejki", które są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. W szkolnej świetlicy odbyła się dyskoteka dla naszych uczniów. Nie zabrakło wróżb i zabaw andrzejkowych. Andrzejkowa zabawa miała także miejsce w oddziale przedszkolnym.
      • Instytut Książki rozpoczął kolejną edycję kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, by zachęcić dzieci do sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków, rówieśników. Każdy pierwszoklasista otrzymał „Wyprawkę Czytelniczą”, w skład której wchodzi książka autorstwa znanej i niezwykle cenionej pisarki Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” oraz broszurę „Kochasz? Czytaj raze
      • Po raz drugi przystąpiliśmy do projektu edukacyjnego „BohaterON w Twojej szkole”. W listopadzie zostały przeprowadzone zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie klasy VI i VII.
      • Swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. Miękki, puchaty i miły w dotyku. Wprost stworzony do przytulania i zasypiania. Nasi uczniowie świętowali Dzień Pluszowego Misia w miniony piątek 24 listopada. Pluszowe zabawki towarzyszyły tego dnia dzieciom podczas lekcji. Nie zabrakło "misiowych" zajęć, zabaw oraz smakołyków. Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu i świetnej zabawy
      • Dzień Życzliwości utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!
      • Nasza szkoła przyłączyła się dzisiaj do akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”.

        20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W wielu krajach w tym dniu dzieci realizują różne inicjatywy po to, aby ich głos był
      • Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie 16 listopada. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztacie: "Tolerancja - inny nie znaczy gorszy", poprowadzonym przez pedagoga w świetlicy.
      • W dniu 17 listopada br. przypadła XIII edycja Światowych Dni Tabliczki Mnożenia. Podczas przerw młodzi egzaminatorzy i asystenci " egzaminowani" starsze koleżanki i kolegów. Zabawa była tabliczkowa!
      • Czytanie to wspaniała przygoda. W naszej szkole podejmujemy działania promujące modę na czytanie. W listopadzie chętni uczniowie rozpoczynali lekcje od 10-minutowego czytania książki zakupionej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
      • W dniu 14 listopada obchodziliśmy Dzień Czystego Powietrza. Na ekranie w naszej szkole pojawiła się okolicznościowa grafikika przypominająca o tym święcie. W naszej szkole jest także miernik, dzięki któremu wiemy jaki jest stan powietrza w naszej miejscowości i możemy dostosować swoje aktywności do bieżących wskazań.
      • 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia wspólnie obchodziliśmy rocznicę upamiętniającą odzyskanie niepodległości przez Polskę w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Rudnikach. Co roku czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska pojawiła się znów na mapie Europy w 1918 roku. Z tej okazji uczestniczyliśmy w uroczystej akademii, która miała przede wszystkim przypomnieć uczestnikom o trud
      • W dniu 10 listopada wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy o symbolicznej godzinie 11:11. Tym samym ponownie przyłączyliśmy się do akcji #szkoładohymnu. Uroczysta akademia z okazji odzyskania niepodległości odbędzie się 11 listopada br. o godzinie 17:00 w Kościele św. Barbary w Rudnikach.
      • W mijającym tygodniu nasi uczniowie brali udział w warsztatach technicznych, podczas których wykonali kokardy narodowe, które są nieodzownym elementem podczas Narodowego Święta Niepodległości. Przysmaki w biało czerwonych barwach powstały na warsztatach kulinarnych. Uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością podczas przygotowywania dań. Wszyscy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o hymnie państwowym podczas quizu historycznego.
      • „Człowiek jest twórczy, gdy nie ogranicza się do powtarzania i naśladowania lecz gdy daje coś od siebie.”

        W czasie zajęć uczniowie poznali historię i kulturę różnych regionów Polski. Zdobytą wiedzę zgromadzili w pięknym i pomysłowym lapbooku. Wykorzystali ciekawe elementy, kolorowe rysunki, kieszonki, koperty i zakładki. To bardzo atrakcyjna forma pracy dla dzieci. Nauka wcale nie musi być nudna.
      • Układanie puzzli to świetna zabawa, która posiada walory edukacyjne. Uczy koncentracji, wytrwałości, współpracy w zespole oraz rozwija takie cechy jak: spostrzegawczość oraz analizę i syntezę wzrokową, a przede wszystkim odporność emocjonalną. Uczniowie podjęli świetną zabawę z puzzlami. Bajkowa zabawa rozpoczęła się sprawdzeniem znajomości treści bajek, poprzez zagadki. Następnie dzieci wykonały puzzle ze swoimi ulubionymi bohaterami książkowymi
      • Dziękujemy za dotychczasowe włączenie się do akcji "TUSZ DO PAKI" naszym uczniom i Panu Bartoszowi Bogackiemu. Zachęcamy w dalszym ciągu wszystkich uczniów, rodziców, mieszkańców Rudnik do wspierania zwierzaków poprzez oddawanie zużytych kartridżów.
      • Na dzisiejszym apelu zostaliśmy zapoznani z wydarzeniami, które czekają nas w kolejnym jesiennym miesiącu. W listopadzie obchodzimy: Święto Zmarłych, Narodowe Święto Niepodległości, Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu, Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, Dzień Życzliwosci, Dzień Pluszowego Misia oraz Andrzejki. "Sto lat" zaśpiewaliśmy uczniom, którzy obchodzili urodziny w październiku.
      • Nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do akcji #SzkołaPamięta, odbywającej się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii. Nasi uczniowie podjęli inicjatywy nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych. Samodzielnie wykonane wiązanki kwiatów oraz znicze zaniesli na pobliski cmentarz, by złożyć je na mogiłach zmarłych pracowników szkoły.
      • Biblioteka szkolna ogłosiła akcję „Czytać można wszędzie”, której celem było popularyzowanie czytelnictwa wśród uczniów. W ramach ogłoszonej akcji należało nadesłać zdjęcia dokumentujące aktywność czytelniczą dzieci w różnych miejscach. Nadszedł czas podsumowania. Nadesłane przez uczniów fotografie potwierdziły, że czytać można niemal w każdym miejscu. Bardzo dziękujemy za zainteresowanie akcją.
      • Dziękujemy wszystkim za WIELKIE SERCE i okazaną pomoc w zbiórce darów dla Schroniska w Zawierciu.
      • Ostatni dzień w tym tygodniu uczniowie naszej szkoły spędzili w niecodziennej, przemiłej atmosferze. Powód tej radości, zadowolenia i uśmiechu na twarzy to zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Dzień Piżamy. Tego dnia większość uczniów i tych najmłodszych i tych starszych pojawiła się w szkole w piżamach. Na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów w kombinezonach piżamowych.Inni wskoczyli w swoje mięciutkie kapcie, ulubione piżamki i c
      • W dniu 19 października br. uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do MOK w Zawierciu na spektakl pt.:"Doktor i jego zwierzęta". Uczniowie klas starszych oglądali "Świat fantasy" na podstawie powieści J.R.R. Tolkiena "Hobbit,czyli tam i z powrotem". Celem wyjazdu było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować autoka
      • Na dzisiejszym apelu zostały rozdane wyrożnionym uczniom dyplomy i nagrody w konkursie literackim "Wspomnienia z wakacji". Najpiękniejsze opowiadania napisali: Julia Pelon, Natalia Żurek, Maja Beza, Bartłomiej Beza i Franciszek Dyksy.
      • W dniu 12 października br. podczas uroczystej akademii świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej i 250. rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej. Na uroczystości gościliśmy Burmistrza Miasta i Gminy Włodowice pana Adama Szmukiera oraz panią sekretarz Małgorzatę Konarską. Uczniowie klasy VII przygotowali program artystyczny, w którym słowem i piosenką wyrazili wdzięczność i podziękowania nauczycielom za przekazywanie wiedzy, wychowanie i opiekę.
      • "Drzewa – bezcenny dar natury” to hasło 21. edycji programu Święto Drzewa Klubu Gaja. 10 października to obchody Święta Drzewa – akcja sadzenia drzew i krzewów, zakładania ogrodów, zieleńców, parków, otaczania opieką starych drzew. Tak dziś w naszej szkole wyglądał Dzień Drzewa Posadzilismy 14 sadzonek sosny zwyczajnej i 8 wrzosów. Pogoda okazała się być naszym sprzymierzeńcem.
      • Kolejne działanie realizowane w ramach NPRCZ za nami. Uczniowie klas IV-VII na godzinach wychowawczych wykonali plakaty w formie map myśli, odpowiadając na pytanie – dlaczego warto czytać książki? Efekty pracy uczniów można zobaczyć w galerii zdjęć.
      • W dniu 6 października br. w trosce o bezpieczeństwo w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm przeciwpożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły. Celem tych działań było uświadomienie uczniom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia.
      • NASZA SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W AKCJI "SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW 2" .POMÓŻ NAM ZBIERAĆ TALENCIAKI NA WYPOSAŻENIE DLA NASZEJ SZKOŁY. AKCJA TRWA DO 5 LISTOPADA 2023.
      • Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły za podjęcie wyzwania w projekcie "WAKACJE Z MATZOO". GRATULUJEMY!
      • Lekcja matematyki w "zielonej klasie" była przyjemna i praktyczna. Uczniowie poprzez 3D mogli zobaczyć bryły, a następnie wykonywali pomiary wyznaczonych graniastosłupów i obliczali pole powierzchni całkowitej.
      • SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE REKRUTACJI ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAKŁADCE "UCZNIOWIE I RODZICE".
      • ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY.

        SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE REKRUTACJI ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAKŁADCE "UCZNIOWIE I RODZICE".
      • SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% PODATKU DLA NASZEJ SZKOŁY. ZA ROK 2021 POZYSKANA KWOTA WYNOSI 1463 ZŁ. W TYM ROKU ZACHECAMY PONOWNIE DO DOKANANIA ODPISU 1,5 % NA RZECZ NASZEJ SZKOŁY. NR KRS 0000 332814. CEL SZCZEGÓŁOWY: RUDNIKI.
      • ZAPRASZAMY PRZYSZŁYCH UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ NA ZAJĘCIA OTWARTE W DNIU 15 CZERWCA O GODZINIE 10:40 W SALI NUMER 14.
      • Tworzymy nową wersję strony naszej szkoły
      • Powstaje nowa strona szkoły. Prosimy o cierpliwość. Uzupełniamy zawartość tej strony tak by każdy mógł z niej korzystać wygodnie i z radością.
      • ZAPRASZAMY
      • Laboratoria Przyszłości
      • Nasza szkoła przyjmuje sprzęt do nauki robotyki i programowania, drukarkę 3D oraz inny sprzęt multimedialny
        • ŚWIATOWY DZIEŃ KOSMOSU
          • ŚWIATOWY DZIEŃ KOSMOSU

            21 marca obchodzimy Światowy Dzień Kosmosu.Celem "Dnia Kosmosu" było zapoznanie uczniów z  kolejnością planet w Układzie Słonecznym oraz ich charakterystyką. Dzieci z oddziału przedszkolnego wykonały prace plastyczne wszechświata, a uczniowie klas I-VIII zrobili przestrzenne układy sloneczne.

            Na dzisiejszym apelu organizacyjnym zaśpiewaliśmy "Sto lat" solenizantom z maja i z czerwca. Jutro nasi ósmoklasiści przystąpią do egzaminów. Życzymy im powodzenia!

        • AUDYCJA UMUZYKALNIAJĄCA
          • AUDYCJA UMUZYKALNIAJĄCA

            Nasi uczniowie i dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyli dzisiaj w audycji umuzykalniającej pt.: Czy już wiesz co to jest za zwierz? Muzyczny ogród zoologiczny. Na majowej audycji prezentowane były utwory, których tytuły bezpośrednio nawiązywały do przyrody.

        • BIAŁO-CZERWONY DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI W NASZEJ SZKOLE
          • BIAŁO-CZERWONY DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI W NASZEJ SZKOLE

            Przed nami kilka świątecznych dni: 1 Maja - Święto Pracy, 2 Maja – Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, 3 Maja – Uchwalenie Konstytucji 3 Maja z 1791 roku. W naszej szkole te święta zawsze są obchodzone uroczyście i tak też było w tym roku.

            Uczniowie klas III, IV i V przygotowali montaż słowno-muzyczny poświęcony majowym rocznicom. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu flagowego i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie przedstawili informacje na temat w/w świąt, zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Zarówno wykonawcy jak i pozostali uczniowie pięknie prezentowali się w strojach galowych, co nadało akademii uroczystego charakteru. Cała uroczystość miała na celu kształtowanie postaw patriotycznych, promowanie polskich symboli narodowych oraz utrwalanie więzi rodzinnych i środowiskowych.

        • V EDYCJA AKCJI #SprzątamyDlaPolski
          • V EDYCJA AKCJI #SprzątamyDlaPolski

            Nasi uczniowie przyłączyli się do V edycji akcji #SprzątamyDlaPolski pod Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

            Celem akcji jest pielęgnowanie postaw patriotycznych wśród Polek i Polaków poprzez dbanie o środowisko Małych Ojczyzn. Ponadto jednym z kluczowych założeń jest popularyzowanie proekologicznych zachowań, w tym segregacji odpadów, ale również świadomości ekologicznej. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „DLA POLSKI” przy współpracy Fundacji „Sprzątamy dla Polski”.

        • SZKOLNE OBCHODY DNIA ZIEMI
          • SZKOLNE OBCHODY DNIA ZIEMI

            22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętuje Dzień Ziemi. Idea troski o naszą planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Obecnie jest to największe ekologiczne święto świata, organizowane w 192 krajach.

            Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcje zbierania śmieci oraz sadzenia kwiatów. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie. Jako społeczność szkolna również wzięliśmy udział w tych ważnych wydarzeniach.

        • POZNAJ POLSKĘ
          • POZNAJ POLSKĘ

            Wnioski złożone przez szkołę uzyskały dofinansowanie na organizację wycieczek. Do Pszczyny pojadą uczniowie klas młodszych. Klasy starsze będą zwiedzać Muzeum Śląskie i Nikiszowiec.

        • DZIEŃ ZDROWIA
          • DZIEŃ ZDROWIA

            W dniu 13 kwietnia br. nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach kulinarnych w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia. Motywem przewodnim warsztatów było zdrowe i kolorowe śniadanie, które uczniowie samodzielnie przygotowywali. Zwieńczeniem pracy uczniów było wspólne jedzenie przygotowanych kanapek. Nasi uczniowie dowiedzieli się, że pełnowartościowe i urozmicone śniadanie jest jedną z podstaw prawidłowego rozwoju. Pierwszy poranny posiłek odgrywa znaczącą rolę w przyswajaniu wiedzy oraz dostarcza energię do dodatkowych aktywności. Na naszym szkolnym korytarzu powstała piramida żywienia, którą wykonali uczniowie. Każda klasa wypełniła piętra piramidy odpowiednimi produktami. Głównym celem naszych działań było uświadomiwnie uczniom w jakich proporcjach należy dostarczać poszczególnych produktów, aby cieszyć się dobrym zdrowiem przez długie lata.

        • ŻYCZENIA
          • ŻYCZENIA

            ŻYCZYMY CIEPŁYCH, PEŁNYCH RADOSNEJ NADZIEI ŚWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. NIECH WIELKANOCNY CZAS ODRODZI W NAS WSZYSTKO, CO DOBRE I OBUDZI NADZIEJĘ NA LEPSZE JUTRO.

            DYREKTOR,

            GRONO PEDAGOGICZNE,

            PRACOWNICY I UCZNIOWIE

            SP W RUDNIKACH

        • WIELKANOC W NASZEJ SZKOLE
          • WIELKANOC W NASZEJ SZKOLE

            5 kwietnia br. w naszej szkole odbył się poranek wielkanocny, który wprowadził nas w atmosferę Świąt Wielkiej Nocy. Program artystyczny na tę okazję przygotowali uczniowie klas I-II i dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem wychowawców. Podczas występu zostały przypomniane zwyczaje i tradycje związane z tymi najważniejszymi świętami w roku. Uczniowie opowiadali o malowaniu pisanek, świątecznym śniadaniu i polewaniu wodą, czyli o śmigusie-dyngusie. Uczniowie klasy III zaprezentowali szkolnej społeczności taniec z kapeluszami. Po części artystycznej Pani Dyrektor złożyła wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia i zaprosiła całą społeczność szkolną na tradycyjne wielkanocne śniadanie.

        • NIEDZIELA PALMOWA
          • NIEDZIELA PALMOWA

            Jak każdego roku uczniowie naszej szkoły solidnie przygotowywali się do Niedzieli Palmowej. Na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, przygotowali piękne palmy.

            WYNIKI KONKURSU:

            Grupa młodsza

            I miejsce - Aleksander Dyksy

            II miejsce - Natalia Żurek

            III mejsce - Lena Nowak

            Grupa starsza

            I miejsce - Magdalena Migdał

        • WIZYTA W MAŁYM CENTRUM NAUKI "SOWA"
          • WIZYTA W MAŁYM CENTRUM NAUKI "SOWA"

            W dniu 30 marca br. uczniowie klas IV-VI wybrali się wraz z opiekunami do Małego Centrum Nauki 'SOWA" w Zawierciu. "SOWA" to strefa odkrywania wyobraźni i aktywności. Uczniowie bawili się i uczyli poprzez doświadczenie. To ciekawe miejsce zapewnia doskonałą rozrywkę małym i dużym. Po wizycie w "SOWIE" udliśmy się na pyszną pizzę. Ten dzień będziemy bardzo miło wspominać.

    • Projekty

      • 13.12.1981 Pamiętamy
      • Dzieci uczą rodziców
      • Akademia Bezpiecznego Puchatka
      • Mała książka wielki człowiek
      • Aktywna tablica
      • Narodowy program rozwoju czytelnictwa
      • Belfer
      • Sześciolatek w szkole
      • Unicef
      • Owoce w szkole
      • Rok szkoły w ruchu
      • Doskonałe młeko
      • Radosna szkoła
      • Zbieraj makulaturę, ratuj konie
      • Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
      • Albert Einstein
      • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
      • William Shakespear
      • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
      • Carl Rogers
    • Godziny dzwonków

      Wtorek 28.01.2025
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Librus Synergia
      • Nagłówek

      • PASJE UCZNIÓW

        KANAŁY INFORMACYJNE

         

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Kalendarz

        brak danych
      • Nagłówek