• DZIEŃ MAMY

• Dzień Matki to święto obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. Dlatego też 27 maja br. przedszkolaki powitały swoje kochane mamy w naszej szkole. Poprzez czułe słowa, wzruszające piosenki i taniec serc wyraziły swoją miłość i oddanie dla najważniejszej osoby w ich małym życiu jaką jest MAMA.

• WARSZTATY Z ZIELARSTWA

• W dniu 22 maja br. nasi uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w warsztatach zielarskich. Zajęcia poprowadziła pani z pasieki edukacyjnej "Biskupice.Nawłociowa". Uczestnicy warsztatów poznali właściwości ziół i wykonali zapachowe zawieszki do szaf.

• MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

• 10 maja br. miał miejsce Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas IV-VII. Tego dnia gościliśmy w naszej szkole uczniów z SP Włodowice. Rywalizowało ze sobą 16 uczestników, którzy rozwiązywali testy konkursowe na czterech poziomach trudności. Wszyscy uczniowie konkursu otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe i słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy za wspólne zmagania.

WYNIKI KONKURSU:

KLASA IV

I miejsce Jan Kita

II miejsce Julia Pelon i Natalia Żurek

III miejsce Adam Szymocha

KLASA V

I miejsce Alek Jędruszek Nicolau

II miejsce Szymon Machura

III miejsce Wiktoria Biegus

KLASA VI

I miejsce Julia Rogacka

II miejsce Lena Domagała

III miejsce Zuzanna Banaś

KLASA VII

I miejsce Kaja Domagała

II miejsce Miłosz Marzec

III miejsce Franciszek Dyksy

SERDECZNE GRATULACJE!

• SZKOLNA WYCIECZKA DO KRAKOWA

• W dniu 6 maja br. uczniowie klas I-VII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego udali się wraz z opiekunami na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem programu był udział w warsztatach czekoladowych w Krakowskiej Manufakturze Czekolady. Uczestnicy wyjazdu własnoręcznie przygotowali czekoladowe smakołyki i spróbowali krakowskiej tradycyjnej czekolady. Następnie udaliśmy się do Wiosek Świata w Parku Edukacji Globalnej. Uczniowie zobaczyli tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach. Dzięki fotografiom i eksponatom pochodzących z odległych zakątków świata, a także możliwości spotkania ludzi, którzy pracowali w tych miejscach, można było w sposób namacalny doświadczyć tamtejszej kultury i tradycji. Zwiedzając Kraków obowiązkowym punktem programu są odwiedziny Smoka Wawelskiego. Pani przewodniczka z wielkim entuzjazmem opowiedziała nam Legendę o znanym stworze. Spod smoczej jamy udaliśmy się na Wawel gdzie poznaliśmy dużo ciekawostek historycznych na temat zamku i miasta Krakowa. Zwieńczeniem naszej wizyty był spacer po krakowskim rynku i ciepły posiłek w znanej wszystkim amerykańskiej restauracji. Pełni nowych doświadczeń w godzinach wieczornych wróciliśmy do domu.