• ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE

• Na dzisiejszym apelu Pani Dyrektor złożyła całej społeczności szkolnej świąteczne życzenia radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku 2024.

"Sto lat" zaśpiewaliśmy solenizantom z grudnia. Wszyscy spotkaliśmy się przy świątecznym stole i raczyliśmy się tradycyjnymi potrawami.

Do szkoły wracamy 3 stycznia 2024 r.

• BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU

• Skauci jurajscy przekazali naszej szkole Betlejemskie Światło Pokoju wraz z życzeniami na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2024.

• DZIĘKUJEMY!

• Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i wsparcie w akcji "Szkoły pełne talentów 2".

Za zebrane wspólnie punkty otrzymaliśmy nagrody, które uatrakcyjnią czas naszym uczniom.

• SZKOLNE JASEŁKA

• Tradycyjnie w naszej szkole przed Świętami Bożego Narodzenia spotkaliśmy się na szkolnym kolędowaniu. Nasi uczniowie i przedszkolaki swoimi strojami i pięknie przedstawioną historią Bożego Narodzenia wprowadzili nas w radosny, świąteczny nastrój. Ks.Bartłomiej Kosecki odczytał fragment Pisma Świętego o Narodzeniu Jezusa. Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Następnie cała społeczność szkolna spotkała się przy wigilijnym stole. Zimowy wieczór upłynął nam w miłej i podniosłej atmosferze.

• DZIEŃ GUZIKA

• 12 grudnia swój wielki dzień mają guziki. Dlatego w naszej szkole uczniowie klasy I obchodzili Dzień Guzika. Nie jest to przypadkowa data, bo jak się okazuje przypada na 12 dzień 12 miesiąca, a guziki liczy się  tuzinami lub grosami, na które składa się ich 12. Tego dnia dzieci obejrzały film - Skąd się wzięły guziki?  Miały okazję zobaczyć mnóstwo, przeróżnych guzików, z których układały figury geometryczne, bałwanki, samochody, serduszka. Dzieci wzięły udział w warsztatach krawieckich, gdzie poznały przybory krawieckie, samodzielnie nawlekały igłę i przyszywały guziki. Tego dnia również nie zabrakło zabaw z guzikami. Na zakończenie chłopcy urządzili zawody w strzelaniu guzikami do celu. Wszyscy w tym dniu świetnie się bawili.

Dzieci z oddziału przedszkolnego równeż mialy swój "guzikowy" dzień. Efektem ich pracy sa świąteczne wiece z wykorzystaniem guzików.

• WIZYTA ŚW.MIKOŁAJA W NASZEJ SZKOLE

• 6 grudnia był przemiłym dniem w naszej szkole, a mianowicie obchodziliśmy "Mikołajki". Tego dnia każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę, to na cześć Świętego Mikołaja.

W taki właśnie sposób cała szkoła świętowała nadejście wyczekiwanego gościa. Nasi uczniowie zaśpiewali piosenki o "Mikołaju", co z pewnością bardzo ucieszyło Świętego. Uczniowie klas młodszych i przedszkolaki recytowały wiersze o Mikołaju. Nasz szanowny Święty Mikołaj, zawitał w szkolne progi i dla każdego przyniósł przeróżne słodkości. Mikołajowi towarzyszył Burmistrz Miasta i Gminy Włodowice, pan Adam Szmukier wraz z panią Sołtys Iloną Pleban i Radnymi. Na pamiątkę wizyty św.Mikołaja zrobiliśmy wspólne zdjęcie.

Na dzieci z oddziału przedszkolnego czekała miła niespodzianka w postaci zabawek. Prezenty zostały ufundowane przez firmę  MIMOSHOP i MIMOCANDLES.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

• MIKOŁAJKOWE WYJAZDY DO KINA

• Z okazji zbliżających się "Mikołajek" nasi uczniowie wraz z opiekunami udali się do kina. Klasy I-IV obejrzały film pt. "Życzenie" w kinie w MOK w Zawierciu. Klasy V-VII udały się do Multikina do Katowic na film pt. " Jak zostać Świętym Mikołajem 3". Uczniowie odwiedzili także jarmark świąteczny na katowickim rynku. Wyjazdy były świetną formą spędzenia przedświątecznego czasu.

• WYNIKI KONKURSU CZYTELNICZEGO

• W dniu 19 listopada 2023r. odbył się konkurs czytelniczy "Straganik z wierszami Jana Brzechwy". Głównym celem konkursu było popularyzowanie wierszy Jana Brzechwy i rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Konkurs odbył się w ramach realizacji "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa", który ma miejsce w naszej szkole. Uczniowie do konkursu przygotowywali się na zajęciach czytelniczych w bibliotece szkolnej. Nagrody i dyplomy zostały rozdane zwycięzcom podczas apelu.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Karol Beleć

II miejsce – Antoni Beleć

III miejsce – Jan Szymkowski i Zuzanna Juszczyk

• KALENDARIUM GRUDNIA

• Podczas dzisiejszego apelu dowiedzieliśmy się jakie wydarzenia czekają nas w grudniu.Ten wyjątkowy miesiąc niesie za sobą wiele przyjemności. Z niecierpliwością oczekujemy na wizytę św.Mikołaja oraz na szkolną Wigilię. Dzisiaj został rozstrzygnięty konkurs na "najbardziej pomysłowy kalendarz adwentowy". Różnorodność, pomysłowość oraz wkład pracy w wykonanie kalendarzy był tak duży, iż nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy konkursu. Każdy otrzymał dyplom oraz nagrody. Podczas apelu uczniowie mieli również okazję poznać pochodzenie oraz historię kalendarza adwentowego. Jeszcze raz gratulujemy oraz serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za przygotowanie oryginalnych prac.

• ANDRZEJKI

• Tradycyjnie 30 listopada świętowaliśmy w naszej szkole "Andrzejki", które są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. W szkolnej świetlicy odbyła się dyskoteka dla naszych uczniów. Nie zabrakło wróżb i zabaw andrzejkowych. Andrzejkowa zabawa miała także miejsce w oddziale przedszkolnym.