Swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. Miękki, puchaty i miły w dotyku. Wprost stworzony do przytulania i zasypiania. Nasi uczniowie świętowali Dzień Pluszowego Misia w miniony piątek 24 listopada. Pluszowe zabawki towarzyszyły tego dnia dzieciom podczas lekcji. Nie zabrakło "misiowych" zajęć, zabaw oraz smakołyków. Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu i świetnej zabawy
Aktualności
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
- 12
ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ
Dzień Życzliwości utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!
16
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA
Nasza szkoła przyłączyła się dzisiaj do akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”.
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W wielu krajach w tym dniu dzieci realizują różne inicjatywy po to, aby ich głos był słyszany przez dorosłych, polityków i media. W naszej szkole uczniowie klasy IV przygotowali apel o tematyce związanej z prawami dziecka. W geście solidarności z wszystkimi dziećmi na świecie ubraliśmy się dzisiaj w kolor niebieski.
Na apelu zostały także rozdane nagrody i dyplomy laureatom Konkursu Recytatorskiego 'Młodzi poeci".
I miejsce - Borys Bogacki
II miejsce - Julia Pelon, Bartłomiej Beza
III miejsce - Maja Beza, Natalia Adamczyk, Wiktoria Wójcik
11
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI
Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie 16 listopada. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztacie: "Tolerancja - inny nie znaczy gorszy", poprowadzonym przez pedagoga w świetlicy.
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
W dniu 17 listopada br. przypadła XIII edycja Światowych Dni Tabliczki Mnożenia. Podczas przerw młodzi egzaminatorzy i asystenci " egzaminowani" starsze koleżanki i kolegów. Zabawa była tabliczkowa!
Klasa VII wcieliła się również w rolę egzaminatorów w Urzędzie Mista i Gminy we Włodowicach. Podczas spotkania z Panią sekretarz, Paniami z Księgowości, Paniami z działu podatków uczniowie mieli okazję być uczestnikami " żywej lekcji" matematyki. Poznali jak wygląda praca poszczególnych działów, zadawali pytania oraz przykłady z tabliczki mnożenia. Wniosek nasuwa się tylko jeden: warto znać i umieć tabliczkę mnożenia.
40
"KSIĄŻKA NA DZIEŃ DOBRY"
Czytanie to wspaniała przygoda. W naszej szkole podejmujemy działania promujące modę na czytanie. W listopadzie chętni uczniowie rozpoczynali lekcje od 10-minutowego czytania książki zakupionej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
2
DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA
W dniu 14 listopada obchodziliśmy Dzień Czystego Powietrza. Na ekranie w naszej szkole pojawiła się okolicznościowa grafika przypominająca o tym święcie. W szkole jest także miernik, dzięki któremu wiemy jaki jest stan powietrza w naszej miejscowości i możemy dostosować swoje aktywności do bieżących wskazań.
6
UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI 105. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia wspólnie obchodziliśmy rocznicę upamiętniającą odzyskanie niepodległości przez Polskę w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Rudnikach. Co roku czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska pojawiła się znów na mapie Europy w 1918 roku. Z tej okazji uczestniczyliśmy w uroczystej akademii, która miała przede wszystkim przypomnieć uczestnikom o trudnych czasach, kiedy Polska nie istniała na mapie Europy. Obecnie mamy szczęście żyć i dorastać w wolnym kraju. Uczniowie klasy III, IV i VII pod kierunkiem nauczycieli przygotowali niezwykłą lekcję historii i patriotyzmu. Można też było usłyszeć piękne utwory muzyczne. Słowem i piosenką oddaliśmy szacunek symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Obchody Narodowego Święta Niepodległości skłoniły do zadumy i refleksji nad losami naszego kraju.
1
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
W dniu 10 listopada wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy o symbolicznej godzinie 11:11. Tym samym ponownie przyłączyliśmy się do akcji #szkoładohymnu. Uroczysta akademia z okazji odzyskania niepodległości odbędzie się 11 listopada br. o godzinie 17:00 w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Rudnikach.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Uczniowie: Borys Bogacki, Bartłomiej Beza, Julia Pelon, Maja Beza, Natalia Adamczyk i Wiktoria Wójcik recytowali swoje utwory w ramach Szkolnego Konkursu Recytatorskiego "Młodzi poeci". Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 20 listopada.
Podczas szkolnego obiadu uczniowie mogli spróbować tradycyjnych rogalów świętomarcińskich.
4
BIAŁO-CZERWONY TYDZIEŃ
W mijającym tygodniu nasi uczniowie brali udział w warsztatach technicznych, podczas których wykonali kokardy narodowe. Kokardy są nieodzownym elementem stroju podczas Narodowego Święta Niepodległości. Przysmaki w biało czerwonych barwach powstały na warsztatach kulinarnych. Uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością podczas przygotowywania dań. Wszyscy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o hymnie państwowym podczas quizu historycznego.
I miejsce zajęła drużyna "Patriotyczna piątka" w skaładzie: Franciszek, Dyksy, Alan Radosz, Ksawery Dobosz, Milena Gorlewicz i Natalia Adamczyk.
II miejsce zajęła drużyna "Biało-czerwone orły" w składzie: Lena Domagała, Maja Beza, Julia Pelon, Natalia Żurek, Wojciech Sikora i Dawid Kos.
III miejsce zajęła drużyna "Biało-czerwone pingwiny" w składzie: Kinga Parzysz, Borys Bogacki, Oskar Gorlewicz, Paweł Szczygieł, Karol Beleć i Łukasz Król.
Wszyscy otrzymali słodkie niespodzianki i sporą dawkę wiedzy.
Jutro o godzinie 11.11 odśpiewamy hymn państwowy. Obowiązują stroje galowe.
39
ZACZYTANA ŚWIETLICA
„Człowiek jest twórczy, gdy nie ogranicza się do powtarzania i naśladowania lecz gdy daje coś od siebie.”
W czasie zajęć uczniowie poznali historię i kulturę różnych regionów Polski. Zdobytą wiedzę zgromadzili w pięknym i pomysłowym lapbooku. Wykorzystali ciekawe elementy, kolorowe rysunki, kieszonki, koperty i zakładki. To bardzo atrakcyjna forma pracy dla dzieci. Nauka wcale nie musi być nudna.
2
BAJKOWE PUZZLE
Układanie puzzli to świetna zabawa, która posiada walory edukacyjne. Uczy koncentracji, wytrwałości, współpracy w zespole oraz rozwija takie cechy jak: spostrzegawczość oraz analizę i syntezę wzrokową, a przede wszystkim odporność emocjonalną. Uczniowie podjęli świetną zabawę z puzzlami. Bajkowa zabawa rozpoczęła się sprawdzeniem znajomości treści bajek, poprzez zagadki. Następnie dzieci wykonały puzzle ze swoimi ulubionymi bohaterami książkowymi.
11
PUSTY TUSZ WRZUĆ DO PAKI I DOKARMIAJ ZWIERZAKI
Dziękujemy za dotychczasowe włączenie się do akcji "TUSZ DO PAKI" naszym uczniom i Panu Bartoszowi Bogackiemu. Zachęcamy w dalszym ciągu wszystkich uczniów, rodziców, mieszkańców Rudnik do wspierania zwierzaków poprzez oddawanie zużytych kartridżów.
KALENDARIUM LISTOPADA
Na dzisiejszym apelu zostaliśmy zapoznani z wydarzeniami, które czekają nas w kolejnym jesiennym miesiącu. W listopadzie obchodzimy: Święto Zmarłych, Narodowe Święto Niepodległości, Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu, Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, Dzień Życzliwosci, Dzień Pluszowego Misia oraz Andrzejki. "Sto lat" zaśpiewaliśmy uczniom, którzy obchodzili urodziny w październiku.
2
#SZKOŁA PAMIĘTA
Nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do akcji #SzkołaPamięta, odbywającej się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii. Nasi uczniowie podjęli inicjatywy nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych. Samodzielnie wykonane wiązanki kwiatów oraz znicze zaniesli na pobliski cmentarz, by złożyć je na mogiłach zmarłych pracowników szkoły.
5
PROJEKT PLAKATU I OKŁADKI DO KSIĄŻKI
Na lekcjach informatyki uczniowie wykonali projekty plakatów i okładek do książek.
Prezentujemy wybrane prace uczniów.
3
CZYTAĆ MOŻNA WSZĘDZIE
Biblioteka szkolna ogłosiła akcję „Czytać można wszędzie”, której celem było popularyzowanie czytelnictwa wśród uczniów. W ramach ogłoszonej akcji należało nadesłać zdjęcia dokumentujące aktywność czytelniczą dzieci w różnych miejscach. Nadszedł czas podsumowania. Nadesłane przez uczniów fotografie potwierdziły, że czytać można niemal w każdym miejscu. Bardzo dziękujemy za zainteresowanie akcją.
27
POCZYTAJ MI KOLEGO, KOLEŻAKO ...
„Czytanie książek to najwspanialsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska
W naszym przedszkolu czytanie dzieciom książek to codzienność. Dzieci uczestniczyły w spotkaniach głośnego czytania „Poczytaj mi kolego”. Uczennice Kinga Parzysz i Wiktoria Błasiak z Samorządu Uczniowskiego zaprezentowały serię książek „Kicia Kocia” Anity Głowińskiej. Maluchy pokochały przygody kotki. Wykazały się wielką kreatywnością rysując piękne ilustracje.
6
PODZIĘKOWANIE
Dziękujemy wszystkim za WIELKIE SERCE i okazaną pomoc w zbiórce darów dla Schroniska w Zawierciu.
KONKURS NA KALENDARZ ADWENTOWY
Archiwum Aktualności