• DZIEŃ CHŁOPAKA

• Dzień Chłopaka to święto, które każdego roku zdobywa coraz większą popularność. Nie jest jeszcze tak rozpoznawalne jak Dzień Mężczyzny, ale jest świetną okazją do tego, aby docenić wszystkich panów. Nasze uczennice obdarowały dzisiaj swoich kolegów upominkami i złożyły im życzenia. Z okazji tego sympatycznego święta panie kucharki przygotowały pyszną pizzę.

Samorząd Uczniowski przeprowadził plebiscyt na najsympatyczniejszych chłopaków. W oddziale przedszkolnym został nim Antoni Beleć, w klasie I wygrał Karol Beleć, w klasie II Szymon Kos, w klasie III Ksawery Dobosz, w klasie IV Borys Bogacki, w klasie V Kuba Latacz, w klasie VII Michał Widera, w klasie VIII Marcel Piwek.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym chłopakom!

"Sto lat" zaśpiewaliśmy wszystkim chłopcom oraz uczniom, którzy obchodzili urodziny we wrześniu.

W tym roku szkolnym Rada Samorządu Uczniowskiego ma następujący skład:

Przewodnicząca: Nikola Trojak

Zastępca: Nikodem Drabek

Sekretarz: Zuzanna Migdał

Członek: Anna Stypa

Opiekun: pani Magdalena Latusek

• WYJAZD DO KATOWIC

• W dniu 24.09.2021 uczniowie klasy VII i VIII wraz z wychowawcami udali się do Instytutu Fizyki, Matematyki i Chemii w Katowicach na wykłady o energii potencjalnej i kinetycznej oraz fali sprężystej. Po fasycynujących lekcjach fizyki przemieściliśmy się na warsztaty chirurgiczne i wykład na temat krwi. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę w zakresie biologii i fizyki poprzez bezpośrednie doświadczenie wyżej wymienionych zagadnień.

• JESIENNY APEL

• Na dzisiejszym apelu powitaliśmy - JESIEŃ, która rozpocznie się 23 września. Uczniowie klasy II wprowadzili nas w jesienny nastrój swoim występem.Dowiedzieliśmy się też kilku ciekawostek na temat aktualnej pory roku. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale piękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby!

Uczniowie klasy VII i VIII opowiedzieli nam o tegorocznej 28 akcji "Sprzątanie świata - Polska" , która minęła pod hasłem "Myślę więc nie śmiecę"

• PROJEKT EDUKACYJNY

• NASZA SZKOŁA PRZYSTĄPIŁA DO PROJEKTU: "GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE" 13 GRUDNIA 1981 - PAMIĘTAMY!

• SZKOLNY APEL

• Na dzisiejszym apelu uczciliśmy 82 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uczniowie klasy VIII przypomnieli nam fakty historyczne, które miały miejsce we wrześniu 1939 roku. Uczennica Zuzanna Migdał recytowała wiersz pt."Pieśń o żołnierzach z Westerplatte" Konstantego Idefonsa Gałczyńskiego.

Podczas wakacji nasi uczniowie wzięli udział w projekcie "Wakacje z Matzoo" i podjęli się wyzwania systematycznego rozwiązywania zadań matematycznych. Najwytrwalśi zostali dzisiaj nagrodzeni.

Z klas I-III systematycznością w rozwiązywaniu zadań wykazali się: Wojciech Sikora, Alan Włoch, Natalia Żurek, Paweł Szczygieł, Maria Włoch, Wiktoria Biegus i Szymon Kos. Z klas starszych byli to: Jakub Głębocki, Wiktoria Wójcik, Patryk Machura, Patrycja Wójcik, Franciszek Dyksy, Kacper Adamczyk, Maksymilian Biegus.

• ZAKRĘCONA AKCJA TRWA

• Serdecznie dziękujemy za udział w szkolnej, charytatywnej zbiórce plastikowych nakrętek w roku szkolnym 2020/2021!  Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, ich rodziców i nauczycieli udało się zebrać kilka worków tego cennego surowca, a uzyskane pieniądze pomogą rodzicom EMILKI w finansowaniu leczenia.

Akcja ma na celu uwrażliwienie wszystkich i pokazanie, że pomagać możemy także w ten sposób - zbierając nikomu niepotrzebne nakrętki.

Wielkie podziękowania za okazane serca i zaangażowanie się w szkolną akcję! W tym roku szkolnym 2020/2021  nakręcamy się ponownie! Pamiętajmy o zbieraniu plastikowych nakrętek po napojach i innych pojemnikach!

• NARODOWY DZIEŃ SPORTU

• Przyłączyliśmy się dzisiaj do IX edycji Narodowego Dnia Sportu, który ma na celu promowanie aktywności, zdrowego trybu życia, sportu i różnych dyscyplin sportowych. Cała społeczność szkolna udała się na teren basenu w Rudnikach, gdzie odbyły się wyścigi i biegi przełajowe. Uczniowie aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu w ciepłych promieniach słońca. Po sportowych zmaganich czekały na nas pyszne pieczonki, które smakowały wyśmienicie.

WYNIKI:

W kategorii dziewcząt: I miejsce Zuzanna Latacz, II miejsce Magdalena Wróblewska, III miejsce Magdalena Migdał. W kategorii chłopców: I miejsce Nikodem Drabek, II miejsce Maciej Oukal, III miejsce Mateusz  Wieczorek.

• PRACOWNIA PRZYRODNICZA

• Sala nr 19 została wyposażona w pomoce naukowe przeznaczone do nauki przedmiotów przyrodniczych. Lekcje chemii, fizyki, biologii czy geografii zyskają na atrakcyjności dzięki nowemu wizerunkowi pracowni.

• BEZPŁATNA INFOLINIA

•  W nowym roku szkolnym 2021/2022, chcemy kontynuować pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewnić im adekwatne wsparcie psychologiczne. Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infoliniadla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

• NARODOWE CZYTANIE 2021

• Podczas szkolnego apelu przyłączylismy się dzisiaj do dziesiątej edycji akcji „Narodowe Czytanie” pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. W tym roku czytaliśmy dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”. Uczniowie klasy VIII przedstawili nam fragmenty tego wyjątkowego utworu. Włączenie się do akcji było również wspaniałą okazją promującą czytelnictwo.