• #SprzątamydlaPolski

• Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji #SprzątamydlaPolski i uporządkowali teren wokół szkoły oraz w innych częściach swojej miejscowości.

• OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

• 3 października 2022 r. uczniowie klasy ósmej wzięli udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania z Bruno Schulzem, które zorganizowała Biblioteka Pedagogiczna w Zawierciu. Młodzież przeczytała fragment "Sklepów cynamonowych".

• ,,Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka”

• Uczniowie klasy 3 przystąpili do programu edukacyjnego ,,Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka”. Patronat nad akcją objęli Minister Edukacji Narodowej i Rzecznik Praw Dziecka. Celem programu jest przekazanie zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Uczniowie uczestniczyli w pierwszych warsztatach „W KRAINIE ISKIERKI”, które zostały przeprowadzone  z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych udostępnionych przez firmę TAURON. Na apelu Pani Dyrektor wręczyła uczniom certyfikaty potwierdzające udział w warsztatach.

• KALENDARIUM PAŹDZIERNIKA

• Na dzisiejszym apelu zostaliśmy zapoznani z wydarzeniami, które czekają nas w kolejnym jesiennym miesiącu. W październiku obchodzimy: Międzynarodowy Dzień bez Przemocy, Międzynarodowy Dzień Zwierząt, Dzień Bibliotek Szkolnych, Dzień Bezpiecznego Komputera, Dzień Papieża Jana Pawła II, Światowy Dzień Walki z Otyłością oraz Święto Dyni. Ostatnie wydarzenie zainspirowało nas do tworzenia dekoracji na konkurs plastyczny, gdzie "główną bohaterką" będzie dynia. Prace konkursowe można oddawać do końca miesiąca do pani Renaty Kosakowskiej-Wójcik.

"Sto lat" zaśpiewaliśmy uczniom, którzy obchodzili urodziny we wrześniu.

Przewodnicząca SU Kinga Parzysz ogłosiła wyniki plebiscytu na najsympatyczniejszych chłopców.

WYNIKI GŁOSOWANIA:

Klasa "0" - Aleksander Dyksy

Klasa I - Mateusz Dura

Klasa II - Karol Beleć

Klasa III - Szymon Kos

Klasa IV - Ksawery Dobosz

Klasa V - Bartłomiej Widera

Klasa VI - Alan Włoch

Klasa VIII - Kacper Adamczyk

Wyróżnionym chłopakom serdeczne gratulujemy!

W najbliższy piątek będziemy świętować dzień uśmiechu. Z tej okazji zachęcamy wszystkich uczniów do noszenia żółtej emotki i uśmiechania się, nie tylko od święta.

• DZIEŃ CHŁOPAKA

• W dniu 30 września jak co roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Na naszych uczniów czekały w klasach niespodzianki w postaci upominków i słodkiego poczęstunku. Dziewczynki wybieraly w klasach najsympatyczniejszego przedstawiciela, wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone na najbliższym apelu.

• ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA

• 28 września przedszkolaki świętowały Światowy Dzień Jabłka. Jabłko to symbol polskiego rolnictwa - co czwarte jabłko w Europie pochodzi właśnie z naszego kraju. Dzień jabłka można wykorzystać do przybliżenia zalet jabłek oraz wzmocnienia zdrowych nawyków żywieniowych.

Większość dzieci lubi jabłka więc była to wspaniała okazja do zabaw i zajęć tematycznych w naszym przedszkolu, a także degustacji tego popularnego  owocu. A to jak dobrze się bawiliśmy obrazują wesołe minki na pamiątkowych zdjęciach.

NASZE ZDROWIE ZAMKNIĘTE W JABŁKU.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM SMACZNEGO!